Seimui pateikta Vyriausybės programa (2)

Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis | darnilietuva.lt nuotr.

Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis | darnilietuva.lt nuotr.

Gruodžio 5 d.  Seimo posėdžių sekretoriate įregistruota naujosios septynioliktos Vyriausybės programa. Seime ją ketinama svarstyti gruodžio 6 d.Naujosios Vyriausybės programos energetikos srityje pirmenybė teikiama atsinaujinantiems energijos šaltiniams, pasitraukimui iš Rusijos elektros sistemos ir elektros tinklų suderinimui su Vakarų Europa.

Programoje pasisakoma prieš atominių elektrinių statybą mūsų krašte, kritiškai vertinama šilumos ūkio nuoma privačiam verslui.

Švietimo srityje ketinama atsisakyti mokinio krepšelio metodikos, bus įdiegta etatinio apmokėjimo švietimo darbuotojams tvarka, tai reiškia, kad mokytojo atlyginimas nepriklausys nuo mokinių skaičiaus. Užsienyje studijuojantiems gabiems lietuviams ketinama apmokėti išlaidas studijoms su įsipareigojimu apibrėžtą laiko tarpą grįžti į Lietuvą ir pritaikyti užsienyje įgytas žinias.

Taip pat ketinama sukurti jungtinių mokyklų tinklą, siejantį pradines mokyklas, progimnazijas ir gimnazijas siekiant sujungti žmogiškuosius ir medžiaginius išteklius, kad geriau būtų panaudotos valdymo lėšos.

Teisėsaugoje ketinama įteisinti teismų tarėjų institutą, įtvirtinti ypatingojo prokuroro pareigybę, sudaryti galimybę visiems piliečiams kreiptis į Konstitucinį Teismą ir įteisinti dvigubą pilietybę.

Ketinama įvesti privalomas teisės pagrindų dalyko pamokas pagrindinėse mokyklose ir gimnazijose taip pat teisės mokslų įvado studijas visų specialybių studentams universitetuose.

Užsienio politikos srityje žadama stiprinti santykius su Baltijos valstybėmis, Skandinavijos šalimis, Lenkija ir kitomis Vidurio Europos valstybėmis bei bendradarbiavimą su JAV, teikti parama Rytų partnerystės valstybėms Ukrainai, Gruzijai bei Moldovai, remiant jų euroatlantinės integracijos siekius. Programoje numatoma siekti nuolatinių JAV ir kitų NATO narių karinių pajėgų buvimo Lietuvoje ir kitose Vidurio Europos valstybėse.

Numatoma stiprinti bendradarbiavimą su didžiausiomis ir įtakingiausiomis Europos Sąjungos (ES) narėmis: Vokietija, Prancūzija, Didžiąja Britanija.

Apie politiką Rusijos atžvilgiu programoje rašoma, kad bus siekiama, kad Rusija atsisakytų „jėgos naudojimo, karinės agresijos ir kitų neteisėtų veiksmų tarptautinėje politikoje“ ir  grįžtų prie pagarbos tarptautinės teisės normoms ir principams bei atitaisytų „padarytą žalą tarptautinei saugumo architektūrai ir kaimyninių šalių suverenitetui ir teritoriniam vientisumui“.

Papildyta:

Gruodžio 6 d. Paskirtasis Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Seimui pristatė paskirtuosius ministrus ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų partijos koalicijos parengtą XVII Vyriausybės programą;

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė