Pradėta ruoštis ristūnų žirgų varžyboms „Sartai 2017“ (0)

sartu-zirgu-lenktynes_zum-lt

Sartų žirgų lenktynės | zum.lt nuotr.

Žemės ūkio ministerija paskutinį žiemos mėnesį vėl ruošiasi visus pakviesti į jau tradicinėmis tapusias respublikines ristūnų žirgų lenktynes „Sartai 2017“.

 Šios lenktynės yra jau šimtą metų gyvuojanti tradicija, atlaikiusi įvairius politinius ar ekonominius šalies gyvenimo sūkurius. Gražiausia žiemos šventė šalia Sartų ežero įrengtame hipodrome suburia žirgų mylėtojus ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių.

Generalinė šventės rėmėja ir organizatorė Žemės ūkio ministerija kasmet rūpinasi, kad lenktynės vyktų sklandžiai. Šią savaitę įvykusiame pirmajame lenktynių organizacinio komiteto posėdyje nuspręsta tradicines žirgų lenktynes ,,Sartai 2017“ surengti Dusetose vasario 4 dieną, pirmąjį šio mėnesio šeštadienį. Į lenktynės jau rengiami pakvietimai geriausiems Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos ir kitų šalių žirginio sporto puoselėtojams.

„Džiaugiuosi, kad renginio organizacinio komiteto nariai nusiteikę optimistiškai, visi puikiai žino, ką ir kaip daryti. Vienintelis nerimas yra dėl oro, bet ir šiuo atveju organizacinis komitetas bando ieškoti sprendimo. Jeigu bus prastas oras, renginį žadame suorganizuoti ne hipodrome, o šalia esančiame Dusetų miestelyje. Atsisakysime sportinės dalies, bet liks kita neatsiejama šios šventės dalis – mugės, parodos, koncertai ir kitos priemonės, populiarinančios mūsų nacionalinį paveldą ir etnines vertybes. Į renginį sukviesti žmonės neturi nusivilti“, – sako organizacinio komiteto pirmininkas, žemės ūkio viceministras Gintas Saulius Cironka.

Nuo 1933 m. lenktynes pradėjo organizuoti Žemės ūkio ministerija, nuo 1955 m. Sartų lenktynės tapo respublikinės, nuo 1968 m. kartu pradėtos rengti ir žiemos mugės. 2016 m. lenktynės neįvyko dėl prasto oro.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė