Valdovų rūmų muziejaus direktoriui įteiktas Italijos Žvaigždės ordinas (0)

valdovu-rumu-direktoriui-italijos-apdovanojimas_lrkm-lt

Dr. Vydui Dolinskui Italijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Stefanas Marija Taljanis de Markijas įteikia apdovanojimą | lrkm.lt nuotr.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus direktoriui dr. Vydui Dolinskui Italijos Respublikos prezidentas Serdžas Matarela (Sergio Mattarella) suteikė Italijos Žvaigždės ordino Karininko laipsnį (Ordine della Stella d’Italia). 2016 m. gruodžio 1 d. įvyko apdovanojimo teikimo iškilmės – garbingą ordiną perdavė Italijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Stefanas Marija Taljanis de Markijas (Stefano Maria Taliani de Marchio).

„Mane visada žavėjo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai tuo, kad, būdami labai susiję su praeities tradicijomis, jie taip pat projektuoja savo veiklą ir į ateitį“, – sveikindamas svečius priėmime sakė Italijos Respublikos ambasadorius S. M. Taljanis de Markijas.

Jis pabrėžė, kad Lietuva ir Italija turi daug bendra, abi šalys skiria daug dėmesio ir pastangų siekiant išsaugoti istorines vertybes ir paveldą, plėtoja glaudžius ryšius, o Valdovų rūmų muziejaus direktorius ir jo vadovaujama institucija yra vieni svarbiausių šiose srityse. Už ypatingus nuopelnus puoselėjant Italijos ir Lietuvos ryšius Italijos ambasados siūlymu šios šalies prezidentas ir suteikė V. Dolinskui Italijos Žvaigždės ordino Karininko laipsnį.

Dėkodamas už apdovanojimą, Valdovų rūmų muziejaus direktorius pabrėžė, kad tai ne tik aukštas veiklos įvertinimas, tačiau ir įpareigojimas toliau tęsti pradėtą veiklą.

„Tokią išskirtinę dieną turiu pripažinti meilę Italijai. Be Lietuvos, nė viena kita šalis nesukelia tokių pakilių jausmų. Gal tuo irgi pasireiškia lietuvių kilmės iš romėnų legenda? – sakė jis. – Šiandieninį apdovanojimą suprantu kaip tam tikrą įpareigojimą toliau prisidėti prie muziejinio, kultūrinio bei mokslinio Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimo. Taigi, pasižadu malonią „proitališką“ veiklą tęsti ir toliau.“

Italijos Žvaigždės ordinas teikiamas nuo 2011 metų. Tai antras pagal svarbą ir prestižą valstybinis apdovanojimas Italijoje, teikiamas žmonėms, svariai prisidėjusiems prie Italijos draugiškų ryšių ir bendradarbiavimo su kitomis šalimis. Kasmet taikant griežtą atranką už ypatingus nuopelnus šioje srityje įteikiama tik iki 100 apdovanojimų visame pasaulyje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė