Lietuvos Romuva kviečia gilintis į mūsų senuosius krikštynų papročius (0)

Lietuvos Romuvos nuotr.

Lietuvos Romuvos nuotr.

Gruodžio 4 d., sekmadienį, 10.30 val. Vilniuje, Krivio Jauniaus alke (Vivulskio g. 27-4, prie durų spausti 4 nr.) vyks Lietuvos Romuvos mokyklos užsiėmimas skirtas baltiškoms krikštynų (palaiminimo) papročiams.

Mokykloje apie krikštynų apeigas paskaitą skaitys dr. Daiva Vaitkevičienė, Romuvos atliekamas palaiminimo apeigas pristatys ir palaiminimo giesmių mokys Krivė Inija Trinkūnienė ir vaidila Gediminas Žilys.

10.30 val.  Rinkimasis, registracija.

11.00 val. Laimos apeigos krikštynose.  Lektorė – dr. Daiva Vaitkevičienė.

13.00 val.  Pietų pertrauka.

13.30 val. Romuvų atliekamų palaiminimo (krikštynų) apeigų aptarimas. Palaiminimo giesmių mokymasis. Apie palaiminimo apeigas pasakos Inija Trinkūnienė ir Gediminas Žilys.

Romuvos mokykla veikia jau ketvirtus metus. Paskaitų klausytojams sudaromos galimybės susipažinti su kalendorinėmis bei šeimos švenčių apeigomis, aptarti įvairius su baltų kultūra ir religija susijusius klausimus.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę Romuva buvo oficialiai įregistruota kaip Senovės baltų religinė bendrija ir nuo 1992 metų jau vienija kelias dešimtis bendruomenių. Statistikos duomenimis senosios baltų religijos pasekėjų – romuvių skaičius nuolat auga. Romuviai švenčia tradicines kalendorines ir šeimos šventes, bendruomenių vaidilos atlieka metinių švenčių, jungtuvių, krikštynų ir laidotuvių apeigas pagal baltų papročius.

Norintys dalyvauti mokyklos užsiėmime kviečiami registruotis e-paštu inija@romuva.lt, tel. 8 676 74 057.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė