Kauno rajono vicemeras įtariamas kyšininkavimu ir papirkimu (1)

STT

STT nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo, Kauno rajono savivaldybei vykdant viešuosius pirkimus. Viešieji pirkimai susiję su savivaldybės turto nuoma, šilumos energijos gamyba ir tiekimu.

Lapkričio 28 d. STT pareigūnai atliko kratas Kauno rajono savivaldybės patalpose ir su tyrimu susijusiose privataus kapitalo įmonėse. Tyrimo metu buvo sulaikyti 5 asmenys, tarp jų – vienas Kauno rajono savivaldybės administracijos atstovas.

Lapkričio 30 d., Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras kreipėsi į Kauno apylinkės teismą dėl dviejų, pirmadienį sulaikytų, asmenų kardomosios priemonės – suėmimo – taikymo.

Kauno apylinkės teismas nusprendė abiem įtariamiesiems (savivaldybės administracijos atstovui ir su verslu susijusiam asmeniui) skirti kardomąją priemonę – suėmimą  keturiolikai parų. Vienam iš likusių trijų sulaikytų asmenų taikyta švelnesnė kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, draudimas bendrauti su tam tikrais asmenimis, susijusiais su ikiteisminiu tyrimu ir lankytis tam tikrose vietose. Kitiems dviem asmenims skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Visiems įtariamiesiems yra pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, nelegaliu būdu įgyto turto legalizavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo, atsižvelgiant į kiekvieno jų individualią galimai padarytą nusikalstamą veiką.

Lapkričio 30 d. STT pareigūnai atliko kratas vieno iš Kauno rajono savivaldybės tarybos vadovo gyvenamojoje vietoje ir privačiose bendrovėse.

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui Ričardui Pudževeliui ir vicemerui Kęstučiui Povilaičiui teisėsaugos pateiktus įtarimus dėl galimai įvykdytų teisės pažeidimų, LSDP Kauno rajono skyriaus prezidiumas ketvirtadienį sustabdė jų narystę partijoje.

Taup pat Kauno rajono meras Valerijus Makūnas penktadienį Socialdemokratų partijos valdybai pranešė stabdantis narystę partijoje po to, kai buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas galimos korupcijos byloje.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. Skomantas:

    Kad patikrino,tai zionoma yra gerai,bet tada tikrinti reikia visus Valstybes tarnautojus,kurie uz vidutini 1300,00 Euru menesio atlyginima ,statosi namus ,kuriu verte bent 300000 Euru ,vairuoja naujutelius automobilius,o kiti net ir vilas uzmiestyje isigyja kuriu verte ne ka mazesne,kaip kad normalaus gyvenamojo namo. Zinoma svarbu atkreipti demesi,kad pries keleta metu,kada jie tuos namus state,atlyginimai buvo per pus maziasni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė