Tyrėjai atskleis Nesvyžiaus Radvilų giminės mauzoliejaus paslaptis (0)

nesvyziuje_mab-lt2

mab.lt nuotr.

Gruodžio 7 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, mokslininkų komanda pristatys šiais metais vykdytų tyrimų didikų Radvilų giminės mauzoliejuje Nesvyžiuje (Baltarusija) rezultatus. Renginyje dalyvaus projekto vadovai: Kultūros paveldo departamento atstovė Audronė Vyšniauskienė ir Vilniaus universiteto istorikas dr. Salvijus Kulevičius.

Antropologė Justina Kozakaitė pristatys atliktų antropologinių tyrimų rezultatus, architektas Rimas Grigas kalbės apie mauzoliejaus architektūrą, istorikas Martynas Jakulis pateiks istorinių faktų apie jame palaidotus asmenis, archeologė Vytautė Lukšėnienė pasakos apie mauzoliejuje rastų artefaktų tyrimus ir identifikaciją.

Radvilos – viena žymiausių LDK giminių, jungiančių dviejų šalių istorijas. Radvilų mauzoliejuje Nesvyžiuje išliko apie 70 šios giminės atstovų palaidojimų. Tai vienas didžiausių tokio pobūdžio mauzoliejų Europoje, įkurtas Mikalojaus Kristupo Radvilos-Našlaitėlio iniciatyva XVII a. Išskyrus kelis pertvarkymus, Nesvyžiaus Dievo Kūno bažnyčios rūsiai nebuvo tyrinėti, nors bėgant metams kentėjo nuo karų ir gamtos stichijų.

Šią vasarą Lietuvos tyrėjų komanda vykdė istorinius, antropologinius, polichromijos ir kitus tyrimus. Projekto metu buvo tiriami palaikai ir įkapės, siejami su Mikalojumi Kristupu Radvila-Našlaitėliu, jo žmona Elžbieta Eufemija Višniovecka-Radviliene bei jų vaikais, atlikti pavyzdiniai konservavimo ir restauravimo darbai.

nesvyziuje_mab-lt1

mab.lt nuotr.

Lapkričio 15 d. Nesvyžiuje vyko projekto baigiamoji konferencija, kurios metu buvo pristatyti Lietuvos tyrinėtojų atlikti darbai kunigaikščių Radvilų mauzoliejuje Nesvyžiuje.

Šiuo darbu buvo siekiama supažindinti kolegas iš Baltarusijos su Lietuvos pasiekimais atliekant tyrimų, tvarkybos ir pritaikymo lankymui darbus analogiškuose objektuose Lietuvoje bei remiantis sukaupta Lietuvos specialistų patirtimi tirti unikalų katalikiškosios didikų Radvilų giminės mauzoliejų Nesvyžiaus Dievo Kūno bažnyčios rūsiuose.

Projektas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų Radvilų mauzoliejaus Nesvyžiaus bažnyčios rūsiuose tyrimų ir pritaikymo lankymui koncepcija“ finansuojamas Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos lėšomis, vykdomas bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto mokslininkais ir restauratoriais.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė