„Kelionių kompasas“: Vėlinių žygiai (video) (0)

Gerimantas Statinis, Algimantas Stalelionis, Bronius Mažylis, Juozas Dapkevičius | Alkas.lt, nuotr.

Gerimantas Statinis, Algimantas Stalelionis, Bronius Mažylis, Juozas Dapkevičius | Alkas.lt, nuotr.

Pašnekovai: žygeiviai, kraštotyrininkai – Algimantas Stalilionis, Bronius Mažylis, Juozas Dapkevičius.

„Būdas susivienyti – kartu leistis į žygius. Žygeivystės dėka susipažįstama su savo krašto istorija, išsaugant jos ženklus, protėvių palikimą, tęsiant jų pradėtus darbus, ne tik prakaitu, bet ir gausiai krauju aplaistytus“ , – sako A.Stalilionis. Keliaujama ne vien per Vėlinių periodą, beveik ištisus metus, taip pagerbiant sukilėlius, knygnešius, partizanus.

Panevėžio rajone, savo gimtinėje Baroniškių kaime, B.Mažylis įkūrė Paįstrio krašto muziejų, jis pernai apdovanotas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medaliu „Tarnaukite Lietuvai“. Ponas Bronius – dievdirbys, drožėjas. Nors jam jau 75-eri, jis žvaliai veda į žygius jaunimą partizanų keliais, nes puikiai žino kovų ir bunkerių vietas. Drožėju tapo iš poreikio, kuomet reikėdavo restauruoti koplytstulpius, kryžius, tuomet ėmėsi šio amato. B.Mažyliui teko garbė spausti ranką gyvam knygnešiui Juozui Stankevičiui.

Juozas Dapkevičius laidoje pasakoja, kaip iš žygeivių judėjimo susiformavimo KTU žygeivių klubas „Ąžuolas“, apie įvairių žygeivių klubų ryšius ir turistinius sąskrydžius, apžvelgia žygeivystės judėjimo ir kraštotyros sąsajas. J.Dapkevičius pasidalino įspūdžiais, kaip partizanų kovų vietose buvo pradėta žymeklių statyba. Jau tokiais penkiais žymekliais įamžintos istorinės vietos Lietuvoje ir Punske.

Laidą veda kelionių žurnalistas Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė