Puponiškiai galių ir išminties sėmėsi iš savo krašto dainų (nuotraukos, video) (0)

Puponiškiai galių ir išminties sėmėsi iš savo krašto dainų | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Puponiškiai galių ir išminties sėmėsi iš savo krašto dainų | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lapkričio 27 d. Puponių kaimo bendruomenėje, Kupiškio rajone, vyko baigiamasis projekto „Dainos namai – erdvė bendrauti, pažinti, sveikti“ renginys. Projekto metu bendruomenės žmonės buvo pakviesti į keturis įvairios tematikos renginius, kuriuos jungė vienas tikslas – atsigręžti į savo tautos, savo kaimo kultūros palikimą ir čia semtis jėgų ir išminties prasmingai ir teisingai išgyventi tą laiką, kuris yra mums skirtas. Daug dėmesio buvo skirta ir neįkainojamam mūsų tautos kultūros  palikimui – liaudies dainai ir pačiai tradicijai dainuoti, juk daina – puikus būdas  nuraminti savo širdį, sudrausminti protą  ir taurinti aplinką.

Renginio pradžioje bendruomenės pirmininkė Laima Ramanauskienė apžvelgė ankstesnius projekto veiklas, pristatė sukurtus naujus darbus: puponiškių pamėgtų dainų „Dainynėlį“ ir pažintinę programą „Dainuoju dainą – raminu širdį“. Už bendradarbiavimą projekte pirmininkė padėkojo Kupiškio kultūros centro režisierei Vilijai Morkūnaitei.

Baigiamamjame ranginyje dalyvavo Etninės kultūros globos tarybos (EKGT) narys Jonas Vaiškūnas, be šių savo pareigų dar ir etnoastronomas, muziejininkas, fizikas, internetinio dienraščio Alkas.lt vyr. redaktorius. Jis papasakojo apie EKGT darbus, įkvėptai kalbėjo apie lietuvių tautinės kultūros ir gimtosios kalbos svarbą ugdant šiuolaikinio lietuvio tapatybę.

Su folkloro ansambliu „Aidi ataidi“ iš Vilniaus, kuriam vadovauja etnomuzikologė Toma Grašytė, renginio dalyviai dainavo Puponių ir kitų Lietuvos kraštų liaudies dainas.

Pasiklausę svečių gausiai susirinkę renginio dalyviai dar pasibuvo prie arbatos, kavos puodelio, skanavome visokių gardumynų. Projektas baigtas, bet Puponių kaimo bendruomenė jau brandina naujus prasmingos veiklos sumanymus ateičiai.

Projektą rėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė