Lietuva ir toliau tvirtai rems Ukrainą bei jos teisėtą kovą už laisvę ir teritorinį vientisumą (0)

viktoras-pranskietis_respublika-lt

Viktoras Pranskietis | respublika.lt nuotr.

Lapkričio 28 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su į Lietuvą atvykusiu Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Andrijumi Parubijumi.

Susitikime abiejų parlamentų vadovai aptarė situaciją Ukrainoje, reformų Ukrainoje eigą ir Lietuvos teikiamą pagalbą, tarpparlamentinio bendradarbiavimo perspektyvas.

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis atkreipė dėmesį, kad Seimas yra aktyviausias ES šalių parlamentas paramos Ukrainai klausimais – nuo 2013 m. priimtos 8 rezoliucijos; naujausia, priimta jau šios kadencijos Seimo, taip pat išreiškia paramą Ukrainai ir užsienio politikos tęstinumą.

Seimo Pirmininkas pabrėžė struktūrinių reformų Ukrainoje svarbą ir pasisakė už spartesnį ES bevizio režimo su Ukraina įvedimą. V. Pranckiečio nuomone, tai leistų efektyviau išnaudoti ES ir Ukrainos sutarties dėl visaapimančios ir gilios laisvosios prekybos teikiamas galimybes.

Susitikime daug dėmesio skirta regioninio saugumo klausimams, hibridinio karo keliamoms grėsmėms, taip pat dvišalio ekonominio bendradarbiavimo stiprinimui.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad iššūkiai Europai – migrantų krizė, išaugusi terorizmo  grėsmė, Brexit  – neturėtų užgožti ES dėmesio Rytų partnerystės šalims, ypač – Ukrainai, dėl aneksuoto Krymo, padėtis Rytų Ukrainoje, Minsko susitarimų įgyvendinimo.

andrijus-parubijus_youtube-com

Andrijus Parubijus | youtube.com nuotr.

Pasak Seimo vadovo, realios pažangos įgyvendinant Minsko susitarimus nėra, todėl būtina siųsti aiškią žinią Rusijai, kad sankcijos bus panaikintos tuomet, kai bus pašalintos jų įvedimo priežastys.

Susitikime Lietuvos ir Ukrainos parlamentų vadovai  pažymėjo energetinio saugumo bei  dvišalio ekonominio bendradarbiavimo svarbą. Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad prieš Ukrainą nukreipta Rusijos ekonomikos politika padidino konteinerinio traukinio „Vikingas” geopolitinę vertę, o su transporto koridoriumi TRACECA, jungiančio Europą, Kaukazą ir Aziją,  sujungtas ,,VIKINGO” maršrutas leistų išvengti tranzito per Rusiją ir padidintų krovinių srautus tarp Lietuvos ir Ukrainos.

Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas A. Parubijus padėkojo už nuolatinį Lietuvos dėmesį ir pažymėjo, kad Lietuva buvo ir yra didžiausią paramą Ukrainai skirianti Europos valstybė.

Parlamentų pirmininkai sutarė ir toliau išnaudoti parlamentinės diplomatijos teikiamas galimybes dvišaliam dialogui stiprinti ir Ukrainos eurointegraciniams siekiams spartinti.

Po bendros spaudos konferencijos Lietuvos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados vadovai atidarys parodą, skirtą Lietuvos Respublikos ir Ukrainos diplomatinių santykių 25-mečiui paminėti. Vėliau  numatyti Ukrainos delegacijos susitikimai su paskirtuoju Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, Seimo TS-LKD frakcijos atstovais, lankymasis Sausio 13-osios memoriale. Išsamiau apie vizito programą galima rasti čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė