Prezidentas Kazys Grinius pirmą kartą sveikino kauniečius su Šv. Kalėdomis (0)

svente-kaledos-kaunas_istorineprezidentura-lt

istorineprezidentura.lt nuotr.

Prieš 150 metų gimęs Kazys Grinius savo trumpo prezidentavimo laikotarpiu taip ir neturėjo progos pasveikinti Lietuvos žmonių su Šv. Kalėdomis – karinis perversmas iš posto Prezidentą išvertė 1926 metais, naktį iš gruodžio 16-osios į 17-ąją, kai iki švenčių buvo likus vos savaitė, o pačioje Prezidentūroje jau ruošti stalai iškilmingai Prezidento 60-mečio šventei.

Ši jubiliato atžvilgiu įvykdyta neteisybė atitaisyta po 90 metų – Prezidentas Kazys Grinius pasveikino susirinkusius istorinių Prezidento rūmų sode artėjančių švenčių proga ir baigė savo kalbą labai optimistine nata: „Žiūrėdamas į gausingą Jūsų susirinkimą šios iškilmės proga, aš nepalenkiamai įsitikinęs Lietuvių Tautos gyvata. Su švente Jumi visus.“

Šis Prezidento Kazio Girniaus susitikimas su kauniečiais vyko Istorinės Prezidentūros sodelyje, kuriame šiandien (lapkričio 26 d.) buvo prisimintos pačios dramatiškiausios Kalėdos Kaune. Renginyje „Žiema artėja, pone Prezidente” kalėdinę nuotaiką šventinėmis dainomis kūrė Kauno Juozo Gruodžio muzikos konservatorijos džiazo vokalistai Ugnė Kazlauskaitė ir Eligijus Jukna, o apie neramias perversmo dienas pasakojo įspūdingą ugnies ir pirotechnikos pasirodymą „Flaming Christmas story“ sukūrę „Ugnies valdovai“. Prezidentą Kazį Grinių įtaigiai įkūnijo aktorius Edvinas Vadoklis.

Susirinkusius pasveikino geriausias laikinosios sotinės geradarių ir labdarių tradicijas tęsiantis įmonių grupės „Nuova“ vadovas Minvydas Znaidauskas, kuris kartu su žmona Liuda ne tik iniciavo Istorinės Prezidentūros sodo šventinį papuošimą, tačiau ir tapo šio papuošimo bei renginio pagrindiniu rėmėju. Jau antrus metus sodelio kalėdinį papuošimą miestui ir miestiečiams dovanojantis P. Znaidauskas pasveikino gausiai susirinkusius žmones ir palinkėjo gražių švenčių. Po rėmėjo žodžių užsižiebė ir Prezidento rūmų šventinis apšvietimas, išryškinęs naujai po remonto drožiniais pasipuošusius rūmų langus.

„Labai džiugu, kad mūsų pagrindinis mecenatas, įmonių grupė „Nuova“, palaikė mūsų norą šia kalėdinę šventę dedikuoti Prezidentui Kaziui Griniui, kurio 150-ąsias gimimo metines mini visa Lietuva. Tačiau neišvengiamai tenka prisiminti ir tą pačią dieną prieš 90 metų įvykdytą karinį perversmą, pasukusį Lietuvą kitu keliu. Kalėdų ir jubiliejaus laukimo džiaugsmas Griniaus atveju neatsiejamai susijęs su didžiule drama valstybės ir jo paties gyvenime. Gerai, kad po perversmo Grinius rado paguodą santuokoje ir vaikelio gimime“ – apie siekį kalėdiniam renginiui suteikti istorinį atspalvį pasakojo Istorinės Prezidentūros vadovė Renata Mikalajūnaitė.

Šventiškai papuoštas Istorinės Prezidentūros sodelis miestiečius džiugins kasdien iki pat Trijų Karalių. Iki vėlaus vakaro (23.00 val.) tūkstančiais lempučių šviečiančiame sodelyje vakarais skambės kalėdinė muzika, o prožektorių šviesoje sustingę prezidentai žadins praeivių smalsumą.

Istorinės Prezidentūros sodelio papuošimą ir įžiebimo renginį miestui dovanoja įmonių grupė „Nuova“. Renginio šeimininkai – Istorinė Prezidentūra Kaune.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė