Verkių rūmuose vyko renginys, skirtas Pakantumo dienai paminėti (0)

Pakantumo diena Verkiuose | rengėjų nuotr.

Pakantumo diena Verkiuose | rengėjų nuotr.

Lapkričio 24 d. Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sukvietė tautinių bendrijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus, departamento rengtų konkursų dalyvius ir laureatus, žurnalistus į iškilmingą renginį, skirtą Pakantumo (Tolerancijos) dienai paminėti.

Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas, atliekantis Vyriausybės kanclerio funkcijas Rimantas Vaitkus, Tautinių mažumų departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė.

Renginio pradžioje apie pakantumą, įvairiakultūrę Lietuvos visuomenę ir jos istoriją kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius.

Pakantumo dienai skirto renginio metu buvo įteikta Premija už tarpkultūrinio dialogo skatinimą. Šiais metais konkurso minėtai premijai gauti laimėtoja tapo laikraščio „Lietuvos žinios“ žurnalistė Goda Ambrazas. Konkurso dalyviai Edita Bačėnė, savaitraščio ir naujienų portalo „Etaplius“ žurnalistė ir Sergėjus Gavrilenka (Siarhey Haurylenka), LRT Kultūra laidos gudų kalba „Vilniaus sąsiuvinis“ kūrėjas ir vedėjas, buvo apdovanoti atminimo dovanomis – departamento vardiniais laikrodžiais.  

Už konkursui pateiktus įsimintinus darbus padėkos raštai ir A. Polonsky knygos „Žydai Lietuvoje, Lenkijoje ir Rusijoje“ buvo įteiktos interneto dienraščio „Bernardinai.lt“ žurnalistei Monikai Midverytei ir naujienų portalo rusų kalba ru.delfi.lt žurnalistei Natalijai Zverko.

Departamento vardinis laikrodis taip pat buvo įteiktas nuotraukų konkurso „Įvairios tautybės – viena Lietuva“ žiūrovų nominacijos laimėtojai Joanai Božerodskai,  daugiausiai balsų departamento „Facebook“ paskyroje surinkusios  nuotraukos „Skaros šokis“ autorei.

Renginyje sidabro garbės ženklais „Už nuopelnus“ buvo apdovanotos Kauno rusų kultūros centro „Mokslas – šviesa“ pirmininkė Tatjana Vilčinskienė ir Lietuvos rusų kultūros ir švietimo bendruomenės „Svietlica“ pirmininkė Galina Kuzmina už tapatumo išsaugojimą ir bendruomeniškumo stiprinimą, pilietiškumo ir nediskriminavimo skatinimą visuomenėje.

Deržavino rusų literatūros klubo pirmininko pavaduotojai, klubo ansamblio „Melodija“ vadovei ir solistei Rimai Kazienėnei bei to paties klubo nariui Aleksandras Ravve įteikti Padėkos raštai už asmeninį indėlį į tautinių mažumų kultūros puoselėjimą.

Iškilmingą renginį užbaigė styginių „Saulės kvartetas“.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė