Paminėta Lietuvos kariuomenės diena ir kariuomenės atkūrimo 98-osios metinės (nuotraukos, video) (0)

Paminėta Lietuvos kariuomenės diena ir kariuomenės atkūrimo 98-osios metinės | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Paminėta Lietuvos kariuomenės diena ir kariuomenės atkūrimo 98-osios metinės | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenės diena ir kariuomenės atkūrimo 98-osios metinės Vilniuje pažymėtos iškilminga Lietuvos karinių pajėgų karių rikiuote Katedros aikštėje ir paradu Gedimino prospektu, kuriame dalyvavo Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Šaulių sąjungos būriai, taip pat JAV, Lenkijos, Prancūzijos ir Ukrainos kariai, Lietuvos Šaulių Sąjungos nariai.

Karius Katedros aikštėje sveikino Vyriausioji Lietuvos ginkluotojų pajėgų vadė, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, karių rikiuotę ir paradą stebėjo užsienio šalių ambasadoriai, gynybos atašė, vilniečiai ir miesto svečiai.

D. Grybauskaitė teigimu, Lietuvos kariai yra visos šalies pasididžiavimas, viltis ir garbė. O jų įsipareigojimas saugoti ir ginti Tėvynę yra aukščiausia pareiga. Tai kario priesaikos žodžiai, kuriuose girdimas visų Tėvynės gynėjų – pirmųjų savanorių, partizanų, Sausio 13-osios didvyrių balsas. Prezidentė palinkėjo kariams visados būti vertiems jų pasiaukojimo

Pasak valstybės vadovės, šauktinių savanoriškas apsisprendimas atlikti tarnybą Lietuvos kariuomenėje patvirtina, jog ryžtas prisiimti atsakomybę už savo valstybę ir jos laisvę yra gyvas.

Šiuo metu karinę tarnybą atlieka antroji šauktinių laida. Visi 3000 karių, kaip ir pirmoji šauktiniu laida, tarnauti Tėvynei apsisprendė savanoriškai. 

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad Lietuvai pasitikėjimą ir tvirtas saugumo garantijas suteikia NATO sąjungininkų sprendimai Baltijos šalyse bei Lenkijoje dislokuoti tarptautinius Aljanso batalionus, atsiųsti savo karius reguliarioms pratyboms. Šiuo metu Lietuvoje vyksta tarptautinės „Geležinio kardo“ pratybos, kuriose dalyvauja 4000 karių iš 11 NATO valstybių. 

Lietuvos kariuomenė aktyviai prisideda ir stiprinant tarptautinį saugumą bei stabilumą. Vien šiemet mūsų valstybės kariai dalyvavo 6 NATO, ES ir JT misijose.

Iškilmėse kalbėjęs Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sakė: „Šiandien Lietuvos žmonės gali didžiuotis, kad turi profesionalią, motyvuotą ir patikimą Lietuvos kariuomenę, kuri pati ir kartu su NATO sąjungininkais yra pasiruošusi ginti savo šalį bet kokiomis aplinkybėmis. Kariuomenė perėjo į kitą kokybės lygį, nes per pastaruosius metus ne tik žodžiais, bet ir darbais pavyko ją sustiprinti – modernizuoti, sukomplektuoti, pagerinti karių tarnybos sąlygas“.

Iškilmėse kalbėjęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas pažymėjo, kad iššūkiai Lietuvos saugumui niekur nesitraukia, numatyti tolimesnį jų vystymąsi yra labai sunku, todėl ir kariuomenei keliami vis aukštesni reikalavimai.

„Keičiasi laikai, saugumo iššūkiai, karinė taktika ir priemonės, tačiau kariuomenės pareiga išlieka ta pati – saugoti ir, esant reikalui, ginklu ginti savo šalį. Labai svarbu, kad grąžinus šalies piliečių šaukimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą didėja kariuomenės parengtasis rezervas, formuojama antroji Sausumos pajėgų brigada, daliniuose daugėja profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenės diena buvo minima ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

1918 m. lapkričio 23 d. Lietuvos valstybės Ministras Pirmininkas Augustinas Valdemaras pasirašė pirmąjį įsakymą dėl Lietuvos kariuomenės kūrimo.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė