Vilniaus oro uoste pristatomi pasaulinio lygio fotografų darbai (0)

nuotr-paroda-oro-uoste_christopher_herwig_soviet_bus_stops_estonia

Nuotraukų paroda oro uoste. Kristoferio Hervigo (Christoper Herwig) Tarybų sąjungos autobusų stotelės. Estija

Vilniaus oro uoste – dar daugiau spalvų: iki gruodžio 30 dienos keleivių akis džiugins oro uoste įsikūrusi pasaulinio dėmesio sulaukusių fotografijų paroda „Soviet Bus Stops“ (liet. „Sovietinės autobusų stotelės“). Parodą galės apžiūrėti visi – tiek išvykstantys ar atvykstantys keleiviai, tiek ir važiuojantys ar keliaujantys pro šalį.

„Imtis meninių iniciatyvų oro uoste pamažu tampa tradicija. Pernai metais prisidėjome prie „Vilnius street art“ festivalio – Vilniaus oro uostą papuošė aviacijos svajonę įamžinantis piešinys, kurį galima pamatyti tiek kylant, tiek leidžiantis lėktuvui, o šiemet oro uosto erdvėse – pasauliniu mastu pripažintų menininkų darbai.

Oro uostai visada atviri meninėms iniciatyvoms, juk menas ne tik suteikia erdvėms jaukumo, bet ir gerina šalies įvaizdį“, – sakė Indrė Baltrušaitienė, Lietuvos oro uostų Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė.

„Vilniaus oro uosto teritorija šiai parodai pasirinkta neatsitiktinai – ši tranzitinė erdvė tampa simboline vieta priglaudžiančia stoteles keliems mėnesiams Lietuvoje. Vietos pasirinkimas perteikia galerijos po atviru dangumi idėją. Toks fotografijų eksponavimas autobusų stoteles ne tik sugrąžina į viešą, visiems prieinamą erdvę, bet ir suteikia papildomų prasmių, – teigė parodos kuratorė Raimonda Tamulevičiūtė. – Sovietinės autobusų stotelės savo architektūra bei funkcijomis skiriasi nuo dabartinių stotelių. Šiandien stotelės – populiarus reklamos plotas, tačiau sovietmečiu taip nebuvo. Šioje parodoje vaizduojamos autobusų stotelės atskleidžia turtingą ir neįprastą stotelių vizualumą bei kalba apie pasikeitusių laikų padiktuotus funkcinius ir estetinius pokyčius.“

Paroda „Soviet Bus Stops“ yra dviejų autorių žvilgsnis į smulkiosios architektūros objektus buvusioje Sovietų Sąjungoje. Parodoje dominuoja garsaus kanadiečių menininko Kristoferio Hervigo (Christopher Herwig) kolekcijos, pavadintos „Soviet Bus Stops“, ir šveicarų menininko Nikolo Gropjero (Nicolas Grospierre) fotografijų rinkinio „Lithuanian Bus Stops“ (liet. Lietuviškos autobusų stotelės) darbai.

nuotr-paroda-oro-uoste-nicolas_grospierre_lithuanian_bus_stops

Nikolo Gropjero (Nicolas Grospierre) Tarybinės Lietuvos autobusų stotelė

K. Hervigas projektą „Soviet Bus Stops“ pradėjo dar prieš 15 metų, o menininko darbus galima išvysti „National Geographic“, „CNN Traveller“, „Natural History“, „Lonely Planet“ ir panašiuose įtakinguose leidiniuose. Jo fotografijos vaizduoja vadinamųjų Rytų bloko šalių įdomiausius smulkiosios architektūros pavyzdžius. Parodoje eksponuojamos autobusų stotelių fotografijos iš kaimyninių, taip pat Artimosios Azijos šalių bei menininko įspūdžiai iš naujausios kelionės po Rusiją.

nuotrauku_paroda_oro_uoste_julija_rukas-nuotr

Nuotraukų paroda oro uoste | J.Rūkas nuotr.

Šveicarų menininkas Nikolo Gropjeras, šiuo metu kuriantis Lenkijoje, savo kūryboje kvestionuoja sovietinę kultūrą ir architektūrą, idėjas ir istorijas, slypinčias po vizualumu. 2008 m. šis menininkas Venecijos architektūros bienalėje gavo „Auksinio liūto“ apdovanojimą už geriausią nacionalinį paviljoną. N. Gropjero fotografijų serija „Lithuanian Bus Stops“ leis K. Hervig užfiksuotus vaizdus palyginti su Lietuvos sovietmečio laikotarpio autobusų stotelėmis, kurių iš viso jo kolekcijoje – beveik 30.

Projektą vykdo VšĮ „Meno vadybos platforma“, kuruoja Raimonda Tamulevičiūtė. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė