Grąžinti tarą bus paprasčiau: gėrimų pakuotes surinks iš namų (0)

plasmasiniai-buteliai-tara-vaiskuno-nuotr-K100

alkas.lt nuotr.

Nuo lapkričio 19 d. norinčių grąžinti tarą laukia patogi naujovė – internetinė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė ZZZ.LT užstato ženklu pažymėtas gėrimų pakuotes surinks iš pirkėjų namų. Beveik metus veikianti pakuočių užstato sistema netruko įgauti pagreitį: skaičiuojama, kad nuo 2016 m. pradžios Lietuvos gyventojai į taromatus ir parduotuves jau grąžino per 300 mln. vienkartinių gėrimų pakuočių.

Pristatys užsakymą, išveš tarą

Kurjeriai nuo šiol atliks dvigubą darbą: pristatys pirkėjų užsakymą ir išveš bet kur pirktą, namuose sukauptą tarą.

Tereikės ją sudėti į specialiai tam skirtą maišelį. Už kiekvieną tinkamą pakuotę į asmeninę pirkėjo paskyrą sugrįš po 0,10 €, kuriuos klientas galės panaudoti kito apsipirkimo metu.

ZZZ.LT marketingo vadovės Vaivos Fabijonavičienės teigimu, pirkėjai tokios paslaugos laukia nuo pat įmonės įsikūrimo pradžios: „Žmonės vis labiau vertina savo laiką ir džiaugiasi jį taupyti padedančiomis naujovėmis. Daug patogiau, kai būdami namuose jie gali ir apsipirkti, ir grąžinti nemažai vietos užimančią tarą“. Įmonės atstovė neabejoja, kad klientai netruks išbandyti ir įvertinti paslaugos privalumus, o į taros perdirbimo punktus bus sugrąžinta dar daugiau pakuočių.

Svarbi kiekviena pakuotė

Anot V. Fabijonavičienės, visiškai nesvarbu, kokiu būdu į perdirbimo centrus sugrįžta panaudota tara. Svarbiausia, kad gyventojai suvoktų rūšiavimo naudą ir nepaliktų pakuočių „natūraliai“ suirti. Mat iš pažiūros mažytis plastmasinis buteliukas gamtoje suirs vidutiniškai per 400, aliuminė skardinė per 200, o stiklui gali prireikti ir 500 ar net 600 metų. Todėl kiekviena grąžinta pakuotė ženkliai prisideda prie taršos mažinimo ir saugios, švarios aplinkos kūrimo.

Džiuginantys rezultatai

Nuo š. m. vasario 1 d. Lietuvoje veikianti užstato sistema buvo parengta remiantis sėkmingu Skandinavijos šalių, Vokietijos bei kaimyninės Estijos pavyzdžiu – šiose šalyse surenkama beveik 90 proc. panaudotų gėrimų pakuočių. Realu, kad tokį rezultatą greitai pavyks pasiekti ir Lietuvoje: iš maždaug 600 mln. per metus parduodamų stiklinių, plastmasinių ir skardinių pakuočių per 10 mėn. Lietuvos gyventojai jau grąžino daugiau nei pusę. Rezultatai iš tiesų džiugina!

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė