Diskusija apie atminties politiką ir klaidingus „atminties kodus“ (4)

lenkijos-institutas-vilniujeIstorinei politikai ir atminties politikai skiriama labai svarbi vieta kiekvienos tautos viešajame diskurse, taip pat ir lenkų, ir lietuvių tautose. Vis dažniau diskusijose, žiniasklaidoje, mokslinėse publikacijose pasirodo vadinamieji „klaidingi atminties kodai“, deformuojantys arba klaidinantys atminties apie tarptautinius nusikaltimus tema. Labai dažnai nusikaltimų kaltininkais vaizduojamos jų aukos, taip iškreipiama atsakomybė už veiksmus. Klaidingi kodai neleidžia jaunajai kartai suformuoti tinkamo požiūrio į praeitį bei į dabarties įvykius.

Diskusija skiriama knygoje „Defective Codes of Memory“ nagrinėjamoms temoms. Renginio tikslas – gilesnis reiškinio pažinimas teisine, sociologine, lingvistine, psichologine prasmėmis bei išvadų, kaip reikėtų rūpintis istorine atmintimi tarptautiniu mastu siekiant taikios santarvės tarp tautų, suformulavimas. Kaip kalbėti apie sudėtingus tautų istorijos momentus? Kaip dalykiškai kalbėti apie atsakomybę už istorinius nusikaltimus?

Susitikime dalyvaus prof. Artur Nowak-Far, pagrindinis knygos mokslinis redaktorius, buvęs Lenkijos Respublikos Užsienio reikalų ministras; prof. Šarūnas Liekis, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas; Ronaldas Račinskas, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdantysis direktorius; Vytautas Toleikis, mokytojas; dr. Aurimas Švedas, VU istorikas. Diskusijos moderatorius – portalo Bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius Donatas Puslys.

Knygą (anglų k.) galite perskaityti čia.

Susitikimas vyks lenkų ir lietuvių kalbomis (sinchroninis vertimas).

Įėjimas nemokamas.

Organizatoriai:

Lenkijos institutas Vilniuje, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas

Partneriai:

Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje; Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti; Atviros Lietuvos fondas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė