Žinomi Lietuvos žmonės kvies iš naujo atrasti savo miestus (0)

Martynas.Levickis_telegraph.co.uk

Martynas Levickis | telegraph.co.uk nuotr.

Jau kitą savaitę LRT televizijos eteryje startuos naujas dokumentinių filmų ciklas „Mano miestas“, kuris kartu su būriu žinomų Lietuvos žmonių kvies į naują pažintį su Lietuva. Kartu su filmų kūrybine grupe žinomi žmonės miestą, kuriame gimė arba augo, iš naujo atras ir patys, be to, žiūrovams jie dovanos ne vieną jautrią asmeninę istoriją, kurią primins lankomos vietos.

„Visus filmus vienijanti idėja yra tai, kad kiekvieno miesto veidą ir charakterį kuria jo žmonės – todėl miestų veidus ir stengėmės atskleisti žmonių portretais“, – filmų ciklą pristatė jo režisierius Vytautas Dambrauskas. Kiekviename filme kalbinami patys įvairiausi pašnekovai – nuo puikiai pažįstamų įžymybių iki į portalus niekada nepatenkančių herojų, kurie savo miestus kuria ten dirbdami kultūros, švietimo, sporto srityse, kurie ten kuria ir dalinasi savo talentais su aplinkiniais.

Naujai pažinti Šiaulius padės akordeonistas Martynas Levickis, į pasivaikščiojimą Utenoje kvies atlikėja Eglė Jakštytė, geriau pažinti Birštoną padės jame gimęs galiūnas Vidas Blekaitis, Neringą – ki šiol ten gyvenanti aktorė Justė Zinkevičiūtė, o Kauno rajoną – aktorius Eimutis Kvoščiauskas. Iškeliavę iš gimtųjų namų jie sugrįžta ten vėl, kad pažįstamą miestą atrastų iš naujo.

„Kiekvienas miestas mums sukelia vis kitokius jausmus, ir taip yra todėl, kad kiekviename mieste žmonės gyvena vis kitais dalykais. Vienas emociškai stipriausių potyrių buvo pažintis su Utenoje gyvenančia šeima, užauginusia 27 vaikus. Visame mieste labai stiprus bendruomeniškumo jausmas – ten net nėra vaikų namų. Kai pamatai tokius laimingus žmones, pagalvoji, kad tavo paties problemos yra tiesiog juokingos“, – įspūdžiais dalinosi V. Dambrauskas.

„Neringoje sužavėjo šeimos tradicijos, keliaujančios iš kartos į kartą. Ten filmavome tris vienos šeimos kartas, kurios užsiima tuo pačiu verslu – žuvimi. Senelis iki šiol žvejoja, jo sūnus tą žuvį rūko, o anūkas – ją pardavinėja“, – pasakojo režisierius. „Kai Šiauliuose filmavome ant fotografijos muziejaus terasos grojantį Martyną Levickį, neapleido jausmas, kad skraidantys dronai filmuoja ne Šiaulių, o Paryžiaus horizontą. Skirtumas tik tas, kad nesimatė Eifelio bokšto“, – šyptelėjo V. Dambrauskas.

Dokumentinių filmų ciklas „Mano miestas“ LRT televizijos žiūrovams suteiks galimybę į Lietuvą pažvelgti kitu, dar neregėtu, rakursu, kadangi kai kurie kadrai buvo filmuojami ne tik ant žemės, bet iš oro bei iš vandens. Jau kitą savaitę ciklas „Mano miestas“ prasidės pažintimi su Šiauliais, į kuriuos grįš ir ten užaugęs akordeonistas M. Levickis.

Nepakartojamų kelionių bus rodomas ketvirtadieniais 22.00 val.  per LRT televiziją.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė