Lietuvos užsienio reikalų ministras dalyvauja saugumo forume Jungtiniuose Arabų Emyratuose (0)

linkevicius-ir-alzyro-ministras_urm

L. Linkevičius JAE | urm.lt nuotr.

Lapkričio 18–20 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) užsienio reikalų ministro Abdullah bin Zayedo Al Nahyano kvietimu dalyvauja Sir Bani Yas forume.

Kasmetinio aukšto lygio Jungtinių Arabų Emyratuose vykstančio forumo tikslas – diskusijos saugumo Artimųjų Rytų regione klausimais. Renginyje dalyvauja esami ir buvę Artimųjų Rytų, Europos, Afrikos, Amerikos ir Azijos užsienio reikalų ministrai, tarptautinės politikos ekspertai, verslo lyderiai. Forumas organizuojamas kartu su JAV veikiančiu Strateginių studijų centru (CSIS).

Šiais metais forumo dalyviai diskutavo apie Jungtinių Amerikos Valstijų užsienio politikos perspektyvas, sankcijų Iranui atšaukimo pasekmes, kovą su „Islamo valstybe“ ir terorizmu, Turkijos vaidmenį regione, Artimųjų Rytų taikos procesą ir kitomis temomis.

Forumo paraštėse L. Linkevičius pirmą dieną susitiko su JAE užsienio reikalų ministru, forumo šeimininku šeichu Abdullah bin Zayedu Al Nahyanu. L. Linkevičius susitikime paminėjo būtinybę keistis aukšto lygio vizitais ir pakvietė JAE užsienio reikalų ministrą atvykti į Lietuvą. Buvo pristatytos Lietuvos verslo galimybės ir pasiūlyta aktyviau bendrauti gyvybės mokslų, informacinių technologijų, lazerių gamybos ir kitose srityse. Taip pat buvo priminta Lietuvos žemės ūkio produkcijos gamintojams svarbi JAE sertifikatų mėsai ir kiaušiniams iš Lietuvos problema. JAE ministras susidomėjo investicijų, turizmo, oro susisiekimo, mokslo, inovacijų ir studijų galimybėmis Lietuvoje. L. Linkevičius paragino JAE greičiau pasirašyti susitarimą dėl ekonominio ir techninio bendradarbiavimo.

Forumo metu susitikę Lietuvos ir Alžyro užsienio reikalų ministrai L. Linkevičius ir Ramtane Lamamra aptarė dvišalius santykius ir jų vystymo perspektyvas. L. Linkevičius pasidžiaugė teigiamomis bendradarbiavimo tendencijomis, bet pažymėjo, kad šalys turi daug neišnaudotų santykių plėtojimo galimybių, ypač ekonomikos srityje. Lietuvos diplomatijos vadovo nuomone, ekonominių santykių plėtrai būtinas solidus teisinis pagrindas, kurį padėtų sustiprinti susitarimo dėl ekonominio bendradarbiavimo, sutarčių dėl ekstradicijos bei abipusės pagalbos baudžiamosiose bylose pasirašymas. Susitikimo metu atkreiptas dėmesys į didėjantį Lietuvos įmonių susidomėjimą Alžyro rinka ir aptarti lietuviškos mėsos ir jos produktų, pieno ir jo produktų eksporto į Alžyrą autorizavimo klausimai. L. Linkevičius pristatė studijų galimybes Lietuvoje. Pokalbio metu taip pat aptartos tarptautinės aktualijos ir pabrėžta bendradarbiavimo svarba užtikrinant taiką ir stabilumą Artimųjų Rytų regione,  kur Alžyras atlieka ypač svarbų vaidmenį.

Pokalbyje su Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Elmaru Mammadyarovu L. Linkevičius aptarė šios šalies pastangas suartėti su Europos Sąjunga ir strategiškai reikšmingą Azerbaidžano vaidmenį ES energetiniam saugumui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė