Žurnalistų knygose – nuo šventųjų iki raganų (nuotraukos) (0)

Žurnalistai pristatė savo knygas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Žurnalistai pristatė savo knygas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lapkričio 17 d. Vilniuje, Žurnalistų namuose, pristatytos 2015-2016 m. LŽS Vilniaus skyriaus narių parašytos ir sudarytos knygos, kuriose profesionaliai ir suprantamai kalbama apie tikrus ar įsivaizduojamus stebuklus.

Meilės Jančorienės „Nerimo akmuo“ pasakoja apie alternatyvius depresijos gydymo būdus. Autorė su kolege, nuo darbų pervargusia žurnaliste, kurią ištiko depresija, sumanė įdomų žurnalistinį tyrimą: ieškojo pagalbos pas įvairių krypčių psichoanalitikus, masažo ir akupunktūros, ajurvedos, kinų medicinos specialistus, raganą – išbandė net dvylika tradicinių ir netradicinių gydymo būdų. Tos pačios autorės išleistoje knygoje „Raganų klubas“ – pokalbiai apie gyvenimo prasmę, žmogaus likimą, sveikatą su dvylika Lietuvos žiniuonių, raganų, bioenergetikų, astrologų, kurių veikla net įtraukta į ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių.

Net 900 šaltinių paremti pasakojimai apie ypatingą asmenybę, kurios gausiai dalintas gerumas prisimenamas net po daugiau nei 50 metų – tai Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ pagrindas. Pasak žurnalistės, šis darbas – skola, grąžinama už pačią šviesiausią jos gyvenimo draugystę.

Keturis dešimtmečius švietimui paskyrusi Angelina Liaudanskienė išleido knygą „Lietuvos mokytojai (1998-2014)“. Joje`surinktos mokytojų biografijos, kurių mokiniai skynė laurus tarptautinėse olimpiadose ir kuriuos buvę auklėtiniai net po daugelio metų šiltai prisimena kaip neeilines asmenybes. Kaip teigia A.Liaudanskienė, ši knyga – tarsi Lietuvos nepriklausomybės laikotarpio švietimo enciklopedija.

Daivos Červokienės „Kaip gydo medžiai“ primena žymiosios Eugenijos Šimkūnaitės pasakas ir medžių horoskopą, mokslinę informaciją apie jų augavietes, panaudojimą, vaizdavimą tautosakoje. Šeši vaistininkai ir žolininkai (žymiausi iš jų – Eugenija Šimkūnaitė, Juozas Vasiliauskas, Jadvyga Balvočiūtė) dalinasi savo patirtimi ir receptais. Ar žinojote, kad lietuviško lazdyno riešutai maistingumu prilygsta aukščiausios kokybės mėsai, žievė padeda įveikti maliariją, lapai – gerinti atmintį? Knygelę puošia įspūdingiausių šalies medžių nuotraukos.

Sulig kiekviena knyga Vilnijos krašto istorijos ir asmenybių mozaiką dėliojanti Aurelija Arlauskienė, pristačiusi knygą „Jašiūnų dvaras – kultūros židinys” priminė, kad kadaise Vilniaus Universiteto profesūrai statytą rezidenciją neseniai vienas „žinovas“ pavadino „Šalčininkų trobele“, nors po dvaro restauracijos per metus čia apsilankė net 12500 turistų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė