Prasidėjo tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė (0)

biblioteku_savaite_knygos_norden-lt

norden.lt nuotr.

Lapkričio 14-20 dienomis vyksta dvidešimtoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ji tradiciškai prasidėjo garsiniais skaitymais,  kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančius žmonių – dvigubai tiek, kiek suvažiuoja į garsųjį Roskildės festivalį.

Lapkričio 14 dieną, pirmadienį, dideli ir maži knygos mylėtojai susėdo klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės šalyse,  Baltijos šalyse ir kitur Europoje.

Kasmet daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų sutartą dieną tą pačią valandą vyksta Šiaurės šalių knygų skaitymai. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome.

Tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti  Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Jau devynioliktą kartą šioje skaitymo šventėje dalyvauja ir Lietuvos bibliotekos, mokyklos, vaikų darželiai. Šiemet skaitymus rengs daugiau kaip 500 Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigų.

Šių metų tema – Ateitis Šiaurės šalyse.

Skaitymams siūlomos knygos – norvegų rašytojo Stiano Holės (Stian Hole) apysaka vaikams „Garmano vasara“, novelė „Naftos stebuklas“ iš jaunų Grenlandijos rašytojų novelių rinkinio „Rašykime! 2040“ ir ištrauka iš suomių rašytojos Emi Iterantos (Emmi Itäranta) romano „Vandens skonis“.

Šiaurės šalių literatūroje randama tikrų perlų, kuriuos per Šiaurės šalių bibliotekų savaitę norime pristatyti Šiaurės šalių literatūros mylėtojams.

„Šiais laikais mus be atvangos blaško telefono skambučiai, internetas, televizija. Literatūra ir skaitymas duoda mums progos atsikvėpti ir pasinerti į knygų pasaulį. Jausmas, kurį mes visi patiriame, žinodami, kad skirtingose šalyse tuo pačiu metu klausomės to paties teksto, yra nuostabus mūsų bendrystės liudijimas“ – sako Ana Malmstrem ( Anne Malmström), Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projekto vadovė.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tūkstančiams vaikų ir suaugusiųjų nuo pat Grenlandijos iki Baltarusijos – tai istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje, tai literatūra iš Šiaurės, įvairios parodos, diskusijos ir kiti renginiai su Šiaurės šalimis susijusiomis temomis.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tęsia savo unikalią tradiciją ir suteikia galimybę visiems paprastai ir nemokamai prisidėti prie garsinių skaitymų puoselėjimo. Dalyvauti gali visi, nesvarbu, ar tai būtų nacionalinė šalies biblioteka, ar nedidelė kaimo mokyklos biblioteka.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę rengia Asociacijų Norden Sąjunga, finansuoja Šiaurės ministrų taryba.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė