Seimo pirmininku išrinktas Viktoras Pranckietis (0)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Prisiekę Seimo nariai pirmadienį išrinko Seimo pirmininką. Juo tapo 58-erių agronomas, biomedicinos mokslų daktaras, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas Viktoras Pranckietis.

Posėdžio metu Seimo narys Ramūnas Karbauskis perskaitė 78 Seimo narių pasirašytą pareiškimą, kuriuo į Seimo Pirmininko pareigas teikiama Seimo nario Viktoro Pranckiečio kandidatūra.

Seimo narys Gintaras Steponavičius paskelbė 27 Seimo narių pasirašytą pareiškimą ir pasiūlė į šias pareigas Seimo nario Eugenijaus Gentvilo kandidatūrą.

Kandidatams sutikus balotiruotis, Seimo nariams V. Pranckiečiui ir E. Gentvilui buvo suteiktas žodis savo pozicijai pristatyti, atsakyti į Seimo narių klausimus.

Seimo narys V. Pranckietis prisistatymo metu akcentavo kokybišką įstatymų leidybą ir stiprios parlamentinės kontrolės būtinybę. „Privalome teisėkūroje pereiti nuo kiekybės prie kokybės, turime nuo pirmų dienų imtis realios ir konstruktyvios parlamentinės kontrolės“, – Seimo posėdyje sakė kandidatas į Seimo Pirmininko pareigas.

Prisistatyme V. Pranckietis akcentavo, kad atsižvelgiant į geopolitinę situaciją negalima toleruoti augančio atotrūkio tarp paprastų žmonių ir vadinamojo elito. „Šią kadenciją mums reikia iš naujo kokybiškai stipraus, aktyvaus Seimo. Visos valdžios grandys – Seimas, Prezidentūra, Vyriausybė, teismai – turi veikti darniai“, – pabrėžė Seimo narys V. Pranckietis.

Seimo narys E. Gentvilas tvirtino, kad kandidatuoja į Seimo Pirmininko pareigas siekdamas užtikrinti Seimo opozicijos teises ir prestižą, taip pat pagarbą ir pačiam Seimui, kad nebūtų renkamasi iš vieno. Jo nuomone, Seimo Pirmininkas turėtų susitelkti į valstybės darbus, o ne į procedūrinių klausimų dėliojimą posėdžių salėje. „Seimo vadovas turi būti aktyvus nuomonės apie Seimą formuotojas“, – sakė E. Gentvilas, pabrėždamas parlamento vadovo bendravimo su Lietuvos žmonėmis svarbą.

Remiantis Seimo Statutu, Seimo pirmininkas renkamas slaptu balsavimu. Išrinktu laikomas tas kandidatas, už kurį balsą atidavė daugiau kaip pusė balsavusių Seimo narių. Už V. Pranckietį balsavo 93 Seimo nariai, už E. Gentvilą – 36 parlamentarai ir dar 11 biuletenių buvo sugadinti.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė