R. Alaunis. JAV prezidento rinkimai – didžiausia pavykusi psichologinė operacija (video) (11)

Donaldas Trampas | youtube.com stopkadras

Donaldas Trampas | youtube.com stopkadras

Po to, kai „netikėtai“ 2016 m. JAV prezidento rinkimus laimėjo D. Trampas Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė daug pranešimų, kad šoką sukėlė tai, jog prezidentu buvo išrinktas ne tas, kurio buvo tikėtasi, kad išrinktasis prezidentas D. Trampas yra Rusijos prezidento Putino „gerbėjas“ ir kad D. Trampas gali svarstyti galimybę išfromuoti NATO aljansą. Tad ar galima tikėtis, kad naujasis JAV prezidentas Trampas JAV užsienio politiką pasuks 180 laipsnių kampu? Ar yra pagrindo nerimauti Lietuvos valdančiajam elitui?

Ankstesnių JAV prezidento rinkimų metu Barakas Obama sakė daugelį dalykų, tačiau tapęs prezidentu elgėsi priešingai. 2016 metų JAV prezidento rinkimų metu panašiai kalbėjo Donaldas Trampas. Tad ko galima tikėtis iš Trampo? Žinoma, geriausia būtų palaukti ir pamatyti. Tačiau, jau dabar galima teigti, kad blaiviai mąstantiems neverta tikėtis didelių lūkesčių.

Iš kart po rinkimų JAV ir Vakarų žiniasklaidos priemonėse pasirodė straipsniai bauginančiais pavadinimais, kad tai į „autoritarinizmą vedantis“ prezidentas, Deja, į autoritarizmą ir „policinės valstybės“ link JAV ėjo jau anksčiau, iš kart po Rugsėjo 11-osios. Tai reiškia, kad dabar JAV žiniasklaida pradėjo nekęsti to, ką prie prezidento Obamos labai garbino.

Pirmiausiai reikėtų trumpai apžvelgti teigiama šių rinkimų pusę. Šie rinkimai parodė, kad žmonės Amerikoje nenori iki tol daugelį metų buvusios valdžios, nenori tokios santvarkos, kurioje jie gyvena, nenori melo ir propagandinės žiniasklaidos; nenori rinkimų uždaro rato, kai viena kadenciją prezidentu išrenkamas Bušas, kitą jo sūnus, vieną kadenciją Bilas Klintonas, kitą kandidatuoja Hilari Klinton, kuri įėjo į Amerikos istoriją kaip labiausiai nepageidautina Amerikos politikė.

Dabar pažvelkime į pačius JAV prezidento rinkimus.

JAV rinkimų sistema, kaip ir Lietuvos sukurta ne tam, kad išpildytų žmonių norus ir lūkesčius, bet tam, kad sakytų jums ko jūs norite ir ko jums reikia.

Vakarų žiniasklaidos sukelta isterija dėl D. Trampo taip pat dirbtinai sukurta tam, kad jūs per baimę būtumėte labiau kontroliuojami.

JAV prezidento rinkimai, tai verslo ir politikos elito surengta viešųjų ryšių akcija, kurios tikslas įtraukti žmones į sistemą, kuria pasitiki vis mažiau žmonių.

JAV, kaip ir daugelyje kitų Vakarų šalių kandidatai į prezidentus dar prieš rinkimus pirmiausia yra atrenkami šalies politinio elito. JAV karinis – pramoninis – bankinis elitas prezidento rinkimams parenka tuos kandidatus, kurie geriausiai įgyvendins jų parengtus ilgalaikius strateginius karinius, politinius, ekonominius planus. Už D. Trampo nugaros stovi naftos ir dujų bendrovės (patiriančios nuostolių dėl anti-Rusiškų sankcijų) ir JAV karinė vadovybė, kuri, deja, nemėgo H. Klinton dėl per daug kraštutinės jos politikos ir besaikės korupcijos. Už H. Klinton nugaros stovėjo FTB padėjęs nutildyti tyrimą dėl H. Klinton e-laiškų,

Naujai išrinktas JAV prezidentas D. Trampas yra JAV Respublikonų partijos narys, o JAV Ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininkas Džonas Makkeinas yra aršus anti-Rusiškos politikos šalininkas, bei Sirijos teroristų pasivadinusių „nuosaikiais sukėliais“ rėmėjas.

JAV Tarptautinį Respublikonų Institutą (International Republican Institute, IRI) remia JAV Tarptautinė Plėtros Agentūra (USAID). JAV Valstijų Departamentas ir JAV Nacionalinės Demokratijos Fondas (USA NED).

Tarptautinis Respublikonų Partijos Institutas (IRI) vykdo savo veiklą ir Lietuvoje, bei palaiko ryšius su Lietuvos „idėjų kalvėmis“ (think-tank).

JAV prezidento rinkimai, tai gerai suplanuota ir sėkmingai įvykdyta psichologinė operacija, kuri priverčia rinkėjus klykti iš džiaugsmo verkti iš nusivylimo ar socialiniuose tinkluose dalintis džiugia naujojo JAV prezidento pergalės rinkimuose naujiena.

JAV prezidento rinkimai, tai karinio – pramoninio – bankinio – verslo elito tarpusavio kova dėl valdžios. Tai tiesiog garsiai šlovinamas viešųjų ryšių darbas skirtas nuslėpti nusikalstamas JAV veiklas.

Jeigu džiaugiatės D. Trampo pergale JAV prezidento rinkimuose pažvelkite į JAV karų istoriją, į paskutinius JAV prezidentus. Kas išrinktas JAV prezidentu – Demokratas ar Respublikonas visiškai nieko nereiškia. JAV prezidentas negali būti nepriklausomas ir neturi realios galios – jis tik simbolinis prezidentas, jam pataria ir politiką rašo tas pats korporatyvinis elitas su kuriuo jis kartu dirba.

Ironiška, nors Donaldas Trumpas labai kritikavo Amerikos sisteminę valdžią, tačiau jis pats atstovauja sisteminę Respublikonų partiją. Tad beprasmiška tikėtis, kad naujasis JAV prezidentas D. Trampas JAV užsienio politika pakeis 180 laipsniu kampu. JAV prezidentai politikos nekuria. Jie tiesiog atstovauja specialiems globalaus korporatyvinio verslo elito interesams. JAV politiką kuria ne Baltieji Rūmai, bet Volstritas (Wall Street), karinis, pramoninis, bankinis elitas, politikos institutų „idėjų kalvės“ (think-tank), daugelis slaptųjų Amerikos žvalgybos agentūrų.

Šie JAV prezidento rinkimai buvo išskirtinai susiję su Rusijos politka.JAV ekonomika yra sunkioje būklėje, todėlVašingtonas siekia turėti ne „draugąKremliuje“ bet verslo partnerį,  Tad neatsitiktinai korporatyvinis elitas kandidatu parinko veslininką D. Trampą. Versle draugų nėra, yra tik interesai. D. Trampas savo rinkėjams žadėjo viską daryti priešingai, ką B. Obama darė. Bet prisiminkime, kad 2016 liepos mėnesį Rusijos prezidentas Putinas susitarė su Prezidentu B. Obama dėl karinio bendradarbiavimo kovojant prieš teroristus Sirijoje. Tačiau JAV Gynybos departamentas šiam sumanymui pasipriešino. Jei naujasis JAV prezidentas D. Trampas iš tikrųjų sieks suartėjimo su Rusija, tam bet kokia kaina pasipriešins Respublikonų partijos neo-konservatoriai ir korporatyvinė propagandinė žiniasklaida.

D. Trampas nėra joks „nepriklausomas“ prezidentas. D. Trampo užsienio politikos patarėjai sudaryti iš tų pačių mokslinių institutų „idėjų kalvių“ patarėjų, kurie rašė politiką kandidatei į prezidentus H. Klinton. D. Trampą palaiko ta pati korporatyvinė žiniasklaida naudojanti visuomenės manipuliacijos technikas.

Daugelis tų, kurie tiki nauju JAV prezidentu D. Trampu yra apgauti. Būdamas milijardieriumi ir siekdamas JAV prezidento posto, D. Trampas nieko nedarė, kad JAV visuomenė gyventų geriau. D. Trampas tapo turtingas, nes jis gavo paramą iš tų pačių grupių, kurios kontroliuoja Ameriką.

Vos tik prezidento rinkimus laimėjo D. Trampas jo pirmieji žodžiai buvo padėkos žodžiai H. Klinton už ilgametę ir sunkią jos tarnyba Amerikai. Tai pačiai, kuri užsiėmė lobizmu, 2011 metais inicijavo JAV karą prieš Libiją, gavo finansinę paramą iš šalių remiančių terorizmą – Saudo Arabijos ir Kataro.

Manęs nenustebino, kad daugelis žmonių ir Lietuvoje tiki nauju prezidentu D. Trampu. Jie tiki ir Lietuvos partijų priešrinkiminiais pažadais kurie dažniausiai lieka neįgyvendinti. D. Trampu tiki dešimtys milijonų Amerikiečių. Tačiau nustebino tai, kad D. Trampu patikėjo ir taip vadinama alternatyvioji žinisklaida.

Netgi aukščiausi Ukrainos politikai patikėjo žiniasklaidos sukurta pasaka, kad D. Trampas yra „pro-Rusiškas“ kandidatas ir dėl to įžeidinėjo jį Feisbuke. Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenijus Avakovas teigė, kad „Trampas yra tiek pat pavojingas Amerikai, kaip ir Ukrainai“. Ukrainos ambasadorius JT Jurijus Sergėjevas D. Trampą vadino „klounu, keliančiu didesnę grėsmę Jungtinėms Valstijoms, nei terorizmas.“ Kijevo nacionalistai jau po prezidento rinkimų prižadėjo, kad privers D. Trampą šaukti „Šlovė Ukrainai!“ Todėl Ukrainos vyriausybė jau parengė startegiją ir taktiką, „kaip priimti D. Trampo prezidentinę pergalę“, kurioje jau rašoma, kad D. Trampo laimėjimą priimtai kaip įprastus JAV prezidento rinkimų rezultatus, todėl sulaikyti ir pasverti savo reakcijas.”

Tačiau, užtenka pažiūrėti kas yra D. Trampo užsienio politikos patarėjai, kas jo komanda darosi aišku, kad jis nieko nesiskiria nuo visų kitų JAV prezidentų.

Nors D. Trampas Irako karą pavadino „katastrofa“ tačiau savo vyriausiuoju patarėju Nacionalinio saugumo klausmas jis jau paskyrė buvusį CžV direktorių Džeimsą Vulsį (James Woolsey). Dž. Vulsi buvo vienas iš didžiausių JAV antrojo karo prieš Iraką ir karo Artimuosiuose Rytuose iniciatorių. O po Rugsėjo 11 teroro išpuolių Niujorke iš karto be jokių įrodymų apkaltino Iraką. Toks pasirinkimas rodo, kad D. Trampas, kaip ir ansktesni JAV prezidentai tarptautinius konfliktus spręs jėga.

Dž. Vulsis  pelnėsi iš karų. Jis dirbo viceprezidentu Pentagono pirkimo bendrovėje „Booz Allen“ ir „Paladine Capital Group“ tarybos pirmininku, privataus kapitalo fonde, kuris investuoja į Nacionalinio saugumą ir kibernetikos saugumą. Jis taip pat vadovauja Demokratijos Gynybos Fondo tarybai ir yra bendrovės „Lux Capital Management“ partneris, kuri investuoja į naujas technologijas, pavyzdžiui, bepiločius lėktuvus, palydovinius vaizdinius aparatus ir pan.  Dž. Vulsis sakė, kad remia D. Trampa, kadangi jo planuose yra numatyta stipriai padidinti JAV karines išlaidas. Dar anksčiau Dž. Vulsis yra sakęs, kad NSA informatoirius Edvardas Snoudenas (Edward Snowden) tūrėtų būtų pakartas.

O štai kaip D. Trampas užbaigė savo rinkiminę kampaniją – žadėdamas „nutraukti išorinę korupcinę politinės įtakos kontrolę Vašingtinui, o valdžią perduoti Amerikos žmonių kontrolėn“: D. Trampas savo prezidento admnistraciją jau pasiruošęs perduoti ne kam kitam, bet būtent korporatyviniams lobistams ir Respublikonų partijos valdžios tarpininkams. Iš to galime spręsti, kad D. Trampas atstovaus tikrai ne visiems Amerikos žmonėms, bet turtingųjų lobistų interesams.

Ir negalima kaltinti tų žmonių, kurie balsavo už D. Trampą. Kaltinti reikia tuos žmones, kurie niekada nesutvarkė rinkimų sistemos manipuliuojančios rinkėjais.

Jokių fundamentalių pokyčių Amerikos politikoje neįvyks. Kai kuriose valstijose pakils minimalus darbo užmokestis, bus labiau varžoma ginklų prekyba, trijose valstijose bus sugrąžinta mirties bausmė, Masačiuseto, Kalifornijos valstijose bus legalizuota marihuana, San Franciske padidinti mokesčiai už gazuotus (sodos) gėrimus.

Naujasis JAV prezidentas D.  Trampas, tai JAV korporatyvinio elito taktikos pakeitimas tarptautiniuose santykiuose, bet JAV strategija – siekti dominavimo pasaulyje – išlieka ta pati. D. Trampas tik atitolino tikrąją Amerikos revoliuciją.

Tad pamirškite viską, ką prieš rinkimus sakė D. Trampas. Sienos tarp JAV ir Meksikos tikrai nebus, JAV toliau didins karinę galią ir įtaką visame pasaulyje, o NATO aljansas ir toliau liks kaip buvo.

Pasaulyje karai toliau tęsis. Žmonės toliau bus išnaudojami. Globalus korporatyvinis elitas toliau stiprės.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Diedas:

  Turiu draugą Amerikoj. Jis , jo aplinka ir visi pažįstami lietuviai pakraupę nuo Trampo.Nė vienas nenori jokių perversmų ar revoliucijų, Visi supranta,kad senovės nesugrąžins niekas ,ir joks prezientas nepadarys benzino po 70cnt.už galoną kaip buvo anksčiau,.Šiandien dirbančiam ar verslaujanąiam žmogui gyvent Amerikoj gyvent gerai. Trampo plakatai kabojo tik lūšnynuose. Kaip jis laimėjo žmonės iki šiol nesusivokia.

  • Kaip jis laimėjo nesuvokia žmonės – už jį nebalsavę. O kiti labai suvokia.

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Tam Diedui ir tiem pakraupusiems lietuviams.
   Pagal savo nuostatas visiškai nemėgstu žiūrėti visokių futbolų, beisbolų, tam laiko negaištu, todėl stebiu politines kompanijas, žiniasklaidą (media) ir gal stebiu labai savaip. Tai štai ką mano akys matė autentiškai. Pirmiausiai respublikonų rinkimų kompanija domino, nes ten daug, gal 16 kandidatų buvo. Tai kaip žinome Trampas kalbėdavo savaip, nors pagal mano supratimą jo įžanginė kalba buvo puiki, bet paskiau pamiršta. Tai Trampo kalbėjomas buvo tokio stiliaus, kad iki galo mintis likdavo neužbaigta. Tai tas toks kalbėjimas iššaukdavo audringą kritkią ir siekdavo respublikonai Trampą padaryti durniumi. Bet ką bepasakytų Trampas, visiems respublikonams “atrodė” kvailai, nors ten to kvailumo tai tikrai reiktų labai paieškoti. Ir po truputį išsirituliavo Trampo antiglobalistinė kryptis ir jo vokiškos šaknys. Va čia ir paaiškėjo, kodėl viską, ką bepasakytu Trampas yra blogai ir blogai ir blogai. Tačiau taip atrodo tik propagandistams, nes jie nori jį parodyti blogai ir visi respublikoonų kandidatai tą ir siekė padaryti. Net praslydo informacija, kad Floridoje respublikonai išleido net 70 milijonų doleriu, kad numušti Trampą, o jis su 5 milijonais laimėjo. Tai visi respublokonai daugumoje užsiiminėjo Trampo niekinimu, media užsiiminėjo Trampo niekinimu, ir tada kiti kandidatai neturėjo gal net noro labiau kalbėti apie savo pažadus Amerikai. Tai per ilgą laiką ta propaganda vienai daliai gyventojų padarė įtaką, o kitai daliai padarė atvirkštinę įtaką. Tai pagal mano supratimą, niekada negalima kritikuoti protingų minčių, ką darė kiti respublikonai, todėl prognozavau, kad Trampas bus respublikonų kandidatas ne todėl, kad jis protingas, o todėl, kad aplinkui jį kiti kandidatai yra tikri durniai. Taip ir atsitiko, Trampas laimėjo respublikonų nominaciją ir galėjo jau juoktis iš visų respublikonų.
   Demokratai nevystė geros rinkiminės kompanijos, nes iš anksto pasiskyrė Clinton savo favorite, o va Bernie Sanders nenorėjo pasiduoti ir toje kovoje išaiškėjo galibė Clinton trūkumų, tame tarpe “pavogta” iš B.Sanders demokratinė nominacija. Tai kaip šitaip atsitiko, tai pasidarė pakankamai aišku, kad Clinton negali laimėti prieš Trampą. B.Sanders būtų laimėjęs nesunkiai. Taigi žiaurios demokratų klaidos užtikrino Trampo pergalę. Tą ir prognozavau, nors niekas netikėjo, nes aplinkui mane buvo žmonės, kurie pasiduoda propagandos poveikiui, neturi savarankiško mąstymo. Tai čia jums išdėsčiau keistoką požiūrį, bet jisai manęs nepavedė, nes prieš pusanttrų metų jau leido patikimai prognozuoti nugalėtoją. Taigi čia iš šito keisto metodo nelabai ir išeina pasijuokti. Kažkur pasąmonėje amerikiečiai teisingai pasirinko, kaip ir lietuviai prabalsavę referendume prieš atominę. Na o kaip dabar bus, taip ir pamatysime.

 2. Straipsniukas – rasiejinė propaganda.

  Alkui derėtų pasižiūrėti ką spausdina. Pvz., buvo toks str.:http://alkas.lt/2012/11/30/lietuviu-tautinis-centras-kviecia-i-susitikima-su-disidentu-is-jav-v-anelausku/?comments#comments
  Teisingai pažymėjo komentatorius:
  Tęsėjas:
  2012 12 03 10:05 | IP adresas: 88.222.103.117
  Tautos Centrui, prieš kviečiant į susitikimą su V. Anelausku, pirmiausiai reikėjo išsiaiškinti- kieno tai disidentas: Sovietų Sąjungos, Nepriklausomos Lietuvos, ar Amerikos?
  Dar viena nuoroda apie šį asmenį – su kuo jis bendradarbiauja:
  žinomo patriotinio straipsnio vertimas su maskoliųpriedais.
  O KAS VERTĖ?
  Перевод с литовского Valdas Anelauskas.

 3. Pikc:

  Straipsnis išties gerokai “kreivas”. JAV, be abejo, nusipelnė kritikos – ir nemažai, bet toks turinys kokiame nors regnum.ru būtų “savo vietoje”.
  P.S. Faktas, jog konservatoriais save vadinantys veikėjai baisiausiai piktinasi, kad JAV rinkimus laimėjo ne radikali liberalė, o… konservatorius yrą kartu ir juokingas, ir LABAI iškalbingas. 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė