Neringos kurortas švęs 55-ąjį gimtadienį (1)

Nida |Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Nida |Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Lapkričio 18–20 dienomis ilgiausias, žaliausias, daugiausia saulėtų dienų turintis Lietuvos miestas – Neringa  šiais metais  minėsi 55-ąją sukaktį.

Šimtmečius Kuršių nerijoje gyvuojančios gyvenvietės – Nida, Juodkrantė, Preila ir Pervalka į vieną administracinį vienetą apjungtos 1961-ųjų lapkričio 15-ąją. Nuo šios dienos, atiduodamas pagarbą seniesiems šio krašto gyventojams kuršininkams,  savitą istoriją pradėjo rašyti Neringos miestas ir jo bendruomenė.

Pirmųjų miesto vadovų rūpesčiai buvo aprūpinti Neringą elektros energija, telefono ryšio linijomis, gyvenamaisiais būstais, rekonstruoti ar nutiesti kelius. Per 55 metų Neringos gyvavimo istoriją, puoselėjant kuršininkų palikimą, sukurta keliautojus iš viso pasaulio tenkinanti kurortinė infrastruktūra,  visai Kuršių nerijai suteiktas  nacionalinio parko statusas, o vėliau pusiasalis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip kultūrinio kraštovaizdžio objektas. Šiandien Neringa yra ne vieną tarptautinį įvertinimą pelnęs kurortas, o svarbiausia, kaip skelbia šių metų šalies savivaldybių reitingas – geriausia vieta gyventi.

Norintys pasidžiaugti Neringos pasiekimais ir neišsenkančio grožio Kuršių nerija, kviečiami dalyvauti lapkričio 18 – 20 dienomis vyksiančiuose Neringos miesto šventės renginiuose.

Didįjį šventinį savaitgalį Neringoje vyks miesto svečių ir gyventojų koncertai, po naktinį kurortą kvies klaidžioti kurorto įstaigas vienijanti iniciatyva „Kitokia Neringa“, vyks pusiasalio bendruomenes suburiantis renginys „Kuršių kiemas“ ir kitos šį kraštą pristatančios iniciatyvos.

„Kurorto šūkis skelbia, kad Neringa tai legenda, kuri mus įkvepia. Minėdami 55-ąją miesto sukaktį parodysime tai, ką turime geriausio, tai kas įkvepia mus tęsiant mūsų pirmtakų pradėtus darbus. Pažadu, kad lapkričio 18-20 dienomis kiekvienas užsukęs į Neringą pasijus taip, lyg svečiuotųsi pas geriausius draugus“, – tvirtina Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė