Mirė iškilus lietuvių kilmės dainininkas ir dainų kūrėjas L. Koenas (video) (11)

Leonardas Koenas (1934–2016) | wikipedia.org nuotr.

Leonardas Koenas (1934–2016) | wikipedia.org nuotr.

Eidamas 83 metus mirė Kanados dainininkas, poetas, rašytojas Leonardas Koenas (Leonard Cohen).

Jis laikomas vienu ryškiausių ir didžiausią įtaką XX amžiaus antros pusės muzikai padariusių dainininkų.

Meno kritikas Briusas Ederis (Bruce Eder), vertindamas visą Koeno karjerą populiariosios muzikos srityje, rašė: „[Koenas yra] vienas iš žavingiausių ir mįslingiausių … septintojo dešimtmečio pabaigos dainininkų/ dainų autorių, kuris … išlaikė savo auditoriją per keturis muzikavimo dešimtmečius… Jis vienintelis po Bobo Dylano (Bob Dylan) (ir, galbūt, Polo Simono (Paul Simon) [įtakos požiūriu], kuris valdo kritikų ir jaunesnių muzikantų dėmesį stipriau už bent kurią kitą praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje iškilusią muzikos asmenybę, tebedirbančią XXI amžiaus pradžioje.“

L. Koenas gimė 1934 metų rugsėjo 21 dieną Vestmaunte, anglakalbiame Monrealio priemiestyje, viduriniosios klasės žydų šeimoje. Jo motina Maša Kolnitski (Masha Klonitsky) buvo Kauno rabino Solomono Klonitskio dukra. Tuo tarpu jo senelis iš tėvo pusės, Lenkijoje gimęs Lyonas Koenas, buvo Kanados žydų kongreso įkūrėjas.

L. Koenas iš pradžių rašė tik eiles, o vėliau žengė pirmuosius atsargius žingsnius muzikoje. Jo plunksnai priklauso kai kurios labiausiai įsimintinų šios kartos dainų, įskaitant daugelio atlikėjų perdainuotą „Hallelujah“.

Atsisveikinimas su dainininku vyks Los Andžele.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė