Dalis socdemų derybininkų nepatenkinti pasirašyta koalicijos sutartimi (1)

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Tvirtinant valdančiosios koalicijos sutartį, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) derybininkai nepasirodė, išskyrus Ireną Šiaulienę ir Premjerą Algirdą Butkevičių, kuris ir pasirašė.

4 derybinės grupės nariai išplatino pareiškimą, kuriame reiškia nepasitenkinimą derybų baigtimi.

Algirdas Sysas, Julius Sabatauskas, Andrius Palionis ir Gintautas Paluckas tarybai, prezidiumui ir valdybai išplatino pareiškimą, kuriame tvirtina, kad jų netenkina ministerijos, kurias socialdemokratai gavo: piktinamasi, kad LSDP kuruos Užsienio reikalų ministeriją, netenkina netikėtai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išmainymas į Ūkio ministeriją, piktinamasi, kad nebuvo derėtasi dėl 4-os ministerijos, kuri, pasak pasirašiusių, turėjo ir taip atitekti LSDP.

„Nepritariame kuluariniam sprendimui atsisakyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos mainais į Ūkio ministeriją. Toks pasirinkimas demonstruoja, kad socialdemokratai ir toliau nori ginti ne žmogų, o – verslo subjektų interesus“, – teigiama pareiškime.

Vienas iš socialdemokratų derybininkų, pasirašęs pareiškimą, A. Sysas tvirtino, kad taip norėjęs pareikšti savo nuomonę ir nebegalėjęs daugiau tylėti: „Tegul dabar visi žino, kad yra ir kitaip galvojančių“.

Socialdemokratų lyderis A. Butkevičius kolegų pareiškimą vertina neigiamai.

„A. Sysas nebuvo iki galo partijos valdybos pasitarime (vyko lapkričio 7 d) ir, jam dar nepasibaigus, vienai televizijai komentavo visai kitą sprendimą, nei buvo priimtas valdyboje. Be to, jis siekė, kad mūsų partija nesudarytų sutarties su „valstiečiais“ ir dirbtų opozicijoje. Dėl to man teko kelis kartus kalbėtis su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu, nes jis jau ketino pasirinkti kitus koalicijos partnerius“, – LRT kalbėjo apie bendrapartiečių veiksmus A. Butkevičius.

Penktadienį posėdžiaus partijos prezidiumas, kurio metu bus iškeltas šis klausimas, svarstomi kandidatai į ministrus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė