D. Trampas laimėjo kovą dėl JAV prezidento kėdės (35)

D. Trampas | „Wikipedia“ nuotr.

D. Trampas | „Wikipedia“ nuotr.

Jungtinių Amerikos Valstijų rinkėjai išrinko 45-ąjį šalies vadovą. Perimti šalies prezidento kėdę iš Barako Obamos siekė buvusi valstybės sekretorė Hilari Klinton ir respublikonas Donaldas Trampas.

Pastarasis jau  turi surinkęs 278 rinkikų balsus iš reikalingų 270, tuo metu H. Klinton – 228.

Valstijos, kurių rezultatai lėmė visų rinkimų baigtį: Florida, Arizona, Nevada, Pensilvanija, Ohajas, Šiaurės Karolina, Naujas Hempšyras, Virdžinija ir Mičiganas.

Iš viso rinkikų komisijoje yra 538 balsai, tad norint laimėti rinkimus, reikėjo surinkti mažiausiai 270 jų balsų.

H. Klinton paskambino D. Trampui ir pripažino, kad pralaimėjo rinkimus.

URM ministras Linas Linkevičius LRT televizijai telefonu sako, kad kas bebūtų JAV prezidentas, jis turės suvienyti Ameriką, kuri yra suskilusi.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino D. Trampą su pergalale. Jis išreiškė viltį, kad abi šalys ras tinkamus sprendimus iš susiklosčiusių krizinių situacijų.

Kremliui ištikimos televizijos džiaugiasi pergale, kartoja, kad V. Putinas pasveikino D. Trampą, pabrėžia, kad naujasis prezidentas nusiteikęs ne kariauti, o taikiai spręsti nesutarimus, kad Pietų Korėja JAV jau abejoja tarpusavio kariniu ir ekonominiu bendradarbiavimu.

Lietuva pasitiki Jungtinėmis Valstijomis, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, JAV prezidento rinkimus laimėjus respublikonų kandidatui D. Trampui.

„Amerikos žmonės apsisprendė, gerbiame jų pasirinkimą. Pasitikime Jungtinėmis Valstijomis, nes tai tvirčiausia ir artimiausia mūsų sąjungininkė“, – prezidentės spaudos tarnybos trečiadienį išplatintame garso įraše sakė D. Grybauskaitė.

„Aktyviai dirbsime su naująja JAV administracija tiek dvišaliu lygiu, remiantis JAV ir Baltijos chartija, tiek NATO bei kitose tarptautinėse organizacijose. Stiprūs JAV ir Europos transatlantiniai ryšiai – geriausias atsakas geopolitiniams iššūkiams“, – pridūrė ji.

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Šulcas išreiškė nusivylimą dėl D. Trampo pergalės JAV rinkimuose.

Pasak Šulco, jis yra nustebintas balsavimo rezultatus ir mano, kad dirbti su nauja JAV administracija bus dar sunkiau.

Europos Parlamento vadovas paragino naująjį JAV prezidentą „gerbti pagrindines suverenių valstybių vertybes“.

NATO generalinis sekretorius Jenas Stoltenbergas pareiškė, kad su nekantrumu laukia susitikimo su naujuoju JAV prezidentu.

Didžiosios Britanijos premjerė Teresa Mei sveikina naują prezidentą ir pabrėžia, kad abiejų šalių bendrystė paremta laisve, demokratija ir bendradarbiavimu.

Ouklande ir Sietle į gatves išėjo nepatenkintieji D. Trampo pergale. Jie sukėlė neramumus.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

35 komentarai

 1. ExO:

  Dėsninga. Kai nepasvertais socialiniais ir politiniais eksperimentais bandoma apversti žmonių pasaulį aukštyn kojomis, jis tampa nestabilus, neprognozuojamas, pučiasi iš vidaus ir gali driokstelėti, anksčiau ar vėliau.
  Pasekoje Amerika balsavo prieš, esant labai blogam pasirinkimui; mums nuo to turbūt nebus geriau.

  • Pikc:

   Mums bus blogiau – ir ne dėl Trampo, o dėl mūsų pačių politikos: nepamirškime, kad tiek mūsų valdžia (įskaitant URM), tiek purvasklaida visą laiką elgėsi taip, tarsi raudonieji jau būtų laimėję (o purvasklaida pasižymėjo ypatingu agresyvumu) ir nė velnio nesirūpino ryšių mezgimu su respublikonų stovykla. Tai, kad ta visa šutvė dabar atsidūrė kvailio vietoje (visiškai pelnytoje) – menka paguoda.

   • Juozas:

    Geras pastebėjimas.
    Painu su tais “raudonaisiais” demokratų mėlynos spalvos asilais ir raudona spalva pasidabinusiais drambliais.

    Deja, pats laikas ir retoriką dėl Rusijos kiek keisti.

    • Pikc:

     “Deja, pats laikas ir retoriką dėl Rusijos kiek keisti.” – hmmm… nagi, priminkit, katras iš jųdviejų “santykių perkrovimo su Rusija” mygtuką minkė? 😉

     • Juozas:

      Rusiją reikia apkabint ir uždusinti tvirtam glėby. Ne taip kaip Nobelio laureatas – “Rusija- ne valstybė, o benzo kolonėlė” ir po to SLEPIA, kad Putino reitingai virš 80 procentų- atseit prirašo ten juos Putleris.

      Apgailėtina. BūtenT Obama išaugino iš pulkaunyko gėkėbėšnyko – Prezidentą Putin’ą.

 2. Na ka:

  laimejo Donatas Trumpas. Labai bus smagu paziureti ka darys musu “elitai”.

 3. Lamatas:

  kažkada ir Stalinas su Hitleriu vienas kitą gyrė ….ir draugystę žadėjo , o kuo visa tai baigėsi ? Trampas pagirdamas Putiną , duoda suprasti kad jis ruošiasi tapti kažkuo panašiu …..bet savaime suprantama JAV-ui.. tad , mano nuomone , labai be reikalo džiaugiasi rytuose.

 4. alksnaitis:

  Manau lietuvių tautai užsidegė vilties kibirkštis laimėjus D.Trampui -JAV nacionalistui-tautininkui. Juk jis už partnerystę su visom tautom, prieš konfliktus, ,,demokratijos”eksportą.Galbūt bus sužlugdyti Europos sąjungos globalistų planai sumaišyti nacionalines valstybes emigrantais iš Afrikos , Azijos . Žinoma Pikc veikėjams bus gal ir blogai , galbūt blogai bus tarpnacionalinių korporacijų valdytojams , delfi ir kitiems plaunantiems lietuvių tautai smegenys žinios skleidėjams, visokiems Ostapo Benderio veiklą atliekantiems ,, Laisvosio rinkos institutams”,,,Pilietinės visuomenės”ir panašiems.Galbūt Klinton rėmėjams :88 proc, juodaodžių, 65 procet. lotynų amerikiečiams, Amerikos žydams, kurie sudaro 3 procentus JAV rinkėjų …

  • Pikc:

   “Žinoma Pikc veikėjams bus gal ir blogai” – ir sugebėk tu man ŠITAIP nesuprasti mano komentaro. 😀

   • alksnaitis:

    Pikc,pavaduotojau ideologijai, kaip tave kitaip suprasti juk juodai ant balto parašei?

    • alksnaitis:

     Pikc, skaityk gal ką suprasi kodėl lietuvių tauta tirpsta , tai viena iš priežasčių.Prisimink dar,tai kad trys kartos ir tie kurie išvyko jų vaikai beveik 90 proc. nekalbės lietuviškai.Mes nenustatėme koreliacijos tarp šalių patiriamų ekonominių nuostolių ir to, kiek jos aktyviai pasisako už arba prieš sankcijas. Nors Graikijos ir Italijos netektys bene mažiausios, šios dvi valstybės yra didžiausios sankcijų atšaukimo idėjos puoselėtojos. Tuo tarpu atkakliausios sankcijų šalininkės – Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija – skaičiuoja didžiausius nuostolius dėl eksporto į Rusiją sumažėjimo“, – ataskaitoje cituojama PSIG vyresnioji analitikė Erica Moret.

    • Kemblys:

     ‘Pavaduotoją ideologijai’ galima rasti įvedus paieškoje: „Tvarkiečiai“ patvirtino kandidatus vienmandatėse apygardose (papildyta video) ……….. (0:50 sekundę vaizdo įraše)!!!

 5. alksnaitis:

  V.Ušackas pakankamai pragmatiškas politikas.”Užuot bauginę „košmaru“ ir kaltinę vykdant „Rusijos doktriną“, už mūsų santykius su JAV atsakingi užsienio politikos vairininkai, turėjo ir privalėjo rimtai vertinti D. Trumpo laimėjimo galimybę. Ir jei Lietuvos diplomatai JAV per pastaruosius 3 metus neužmezgė ryšių su D. Trumpo aplinka, tai tebuvo turmparegiškumas ir neprofesionalumas. Jei taip įvyko, tai galima ir būtina pataisyti. Todėl pirmasis uždavinys po D. Trumpo pasveikinimo su pergale, aktyvi veikla Vašingtone užmezgant ir vystant kontaktus su potencialiais būsimos D. Trumpo administracijos nariais. Ypač kuruosiančiais Europos, Rusijos, tarptautinio saugumo, prekybos ir ekonomikos klausimus.”

 6. Žemyna:

  Situacija tarnauja užuomina į jaunystės laikų vaizdelį: prie gastronomo trypčioja du agresyvūs nebejauni vyrukai, tarkim, abu Vladimirai. Jie nekantriai trečio dairosi, nes скинуться на троих trokšta.
  Ar man vaidenasi, ar tikrai ne tik tiedu agresyvūs Vladimirai, bet ir pasaulis trečio bendraminčio sulaukė? Ir jam beliko laukti, ką tik ką iškeptasis kietuolių triumviratas iškrės? Vardan savo tėvynių gerovės…

 7. Tai pasirinkimas:

  Tai Amerikos rinkėjų pasirinkimas ir reikia gerbt. Spjaudė, purvu pylė, kaip tik neišvadino ir ne taip sau kokie žurnalistai,bet tie, nuo kurių priklauso savos šalies likimas ir kuriems dabar su D.Trumpu ir jo komanda visdėlto teks derėtis, va teip… būna.

 8. alksnaitis:

  Agio Avižienio atsakymai:Kiek realu, kad naujasis prezidentas įvykdys pažadus? Ir kiek JAV prezidentus įtakoja aplinka?Geras klausimas. Atvykęs į Vašingtoną, Trumpas susirems su armija biurokratų, galingais lobistais, finansininkų talkininkais, milžinišką įtaką turinčia komercine spauda, NVO, politiniais akademikais, užsienio šalių atstovais. Jis bus verčiamas švelninti savo poziciją, ieškoti kompromisų, susitaikyti su „status quo“. Jo komanda yra sulipdyta iš ne ypatingai revoliucinių elementų. Tai stambesnių firmų vadybininkai, respublikonai, kurių šaknys yra įaugusios į tą patį JAV elitą. Jo politiniai patarėjai jam patars elgtis atsargiai. Tūkstančiai biurokratų/vykdytojų bus pasiruošę sabotuoti jo radikalesnius veiksmus.

 9. alksnaitis:

  Trampas, kuris yra finansiškai nepriklausomas (nes milijardierius), nebijojo pradėti agresyvų puolimą prieš globalizaciją, laisvą prekybą, stambius finansininkus ir globalizaciją palaikantį elitą. Jis įžvelgė globalizacijos žalą jo mylimai Amerikai, globalizacijos silpnąsias vietas, ir jas smerkė ryžtingai, nevyniodamas žodžių į vatą. Jo mintims pritarė maždaug pusšimtas milijonų tautiečių, ypač baltieji darbininkai, kurių darbo vietas globalistai perkėlė į Kiniją ir Meksiką. Ten, tame Amerikos „Rust Belt“ (rūdžių ruožo) regione, kur stūgso apleisti gyvenamieji namai, tušti fabrikai ir uždaryti sandėliai, Trampas skyrė daugiausia dėmesio, laiko ir pinigų; ten jis rado rinkiminę pergalę. Beveik kiekvieną progą, Trampas kartojo, kad vardan globalistų pelno, 70 000 JAV gamyklų buvo perkelta į Kiniją, Meksiką ir kitas užsienio šalis. Gamyklų savininkams ir stambiems finansininkams – tai didžiulis pelnas, o paprastiems amerikiečiams tai atnešė bedarbystę, nusikaltimo bangą, narkotikų prekybą netikrumo dėl ateities jausmą. Trampas pakartotinai įspėjo finansininkus ir stambius vadybininkus, kad jis uždės 35 proc. muitą importuojamiems į JAV produktams, jei tie produktai bus pagaminti užsienio gamyklose, kurias savininkai perkėlė iš JAV.

 10. alksnaitis:

  Rinkimų kampanijos metu buvote JAV, ar tai ką pamatėte buvo lygiavertė kova? Kaip kandidatų atžvilgiu laikėsi JAV didžioji žiniasklaida? dar niekada JAV žiniasklaida nebuvo tokia šališka kaip per šią pasibaigusią rinkiminę kampaniją. Panašiai kaip ir Vokietijoje, kur opoziciniai judėjimai nuolat kalba apie „Lugenpresse“ (meluojanti žiniasklaida), taip ir Trampas nepraleido progos pulti komercinės žiniasklaidos neobjektyvumą jo atžvilgiu. Rinkiminės kampanijos metu, beveik kiekvienos kalbos metu, Trampas atkreipė savo klausytojų dėmesį į „nesąžiningus“ žurnalistus, kurie paprastai stovėdavo jiems specialiai skirtuose aptvaruose salėse ir kitose susirinkimo vietose. Po tokių „pasveikinimų“ publika gana piktokai nušvilpdavo susirinkusius žurnalistus.Stambiosios žiniasklaidos priešiškumas nacionalistams niekur nedings, nei JAV, nei Europoje.

 11. alksnaitis:

  Nacionalizmas grįžta, tai yra rimta jėga, jis remiasi stipresne logika nei globalistų vizijos. Juk logiška sutelkti dėmesį ir jėgas į savo artimiausią aplinką ir neišsklaidyti energijos po visą pasaulį. Juk būtent šitą kelią mums siūlo globalistai. Trumpas privers mūsų elitą rimčiau pažiūrėti į nacionalizmą. Bet ar jis ko nors išmoks, tenka abejoti. Man pradeda atrodyti, kad Lietuvos valdantieji liks tarp paskutiniųjų keleivių skęstančiame globalistų laive. Todėl mūsų visuomenė turi sustiprinti jėgas aštresnei kovai prieš šitą pasaulio nelaimę.

 12. alksnaitis:

  Arvydo Juozaičio mintys:liberalizmą gina ir garbina įvairiausio plauko politikai, žurnalistai, politologai, bankininkai ir intelektualai. Jie vadina jį „laisve”. Tai yra „laisve” gyventi bet kur, kalbėti bet kaip ir Lietuvą mokyti kaip „laisvių” stygiaus vietą.
  Regis, mus, likusius Tėvynėje lietuvius, mokys iki atsisakysime lietuvių kalbos aukštosiose mokyklose, o tada ir gimnazijose, ir mokyklose… Žodžiu, vieną dieną liberal-izmas turės švęsti pergalę — Lietuva liks be lietuvių savimonės. Žinoma, ir be Dainų švenčių (kokia smulkmena!) Liks tik džiazas.

 13. alksnaitis:

  Arvydo Juozaičio:liberalizmas pasiekė dar vieną pergalę — „išvietino” žemę ir įteisino jos pardavimą užsieniečiams. Dabar jau gali formuotis valstybėje vidinės svetimtaučių koloni-jos (kaip kad Pelestinoje, kur XX pradžioje izraelitai, galvodami apie ateities valstybę, su-pirkinėjo žemes).Lietuviams kalbėti apie „gimtąją žemę”, kuri gali priklausyti bet kam? Ne, ne — tai juk jau nebe tautos, o tarptautinis „klausimas”. Karinių blokų reikalas

 14. alksnaitis:

  Arvydo J:Liberalai atkirs: pilietis svarbiau už tautietį. Pamanyk! Tai kodėl būtent liberalizmas reikalauja dvigubos pilietybėsa, kad nebežinotų žmogus, kuri svarbesnė?! Dabar būtina būti dvigubam, sako liberalai, nes… Žodžiu, reikia. O dar geriau būtų triguba pilietybė, o ir keturguba ne pro šalį. Vieną kartą patogiau pagyvensi vienoje valstybėlėje, kitą kartą — kitoje. Tikras pilietins turgus žmogaus sieloje. Tiek galimybių, tiek įspūdžių!

 15. alksnaitis:

  Arvydo Juozaičio mintys:Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinės Amerikos Valstybės (JAV) — du nūdienio totali-tarinio liberlizmo bastionai. Juose tiek plėšomasi dėl liberalaus gyvenimo ribų, kad ribų ne-belieka. Visur ieškoma „žmogaus teisių”, kurios pastaruosius dešimtmečius užgožia net sveiką protą. Ir JAV tiek įsismagino (JAV technologinės galimybės tapo didžiausios pa-saulyje), kad pasaulį dabar vertina tik burtažodžio „žmogaus teisės” požiūriu. Ir mato nusižengimus visur, ypač trečiojo pasaulio šalyse. Politinė sankloda ten be opozicijos? Nėra genderinių laisvių (lyties keitimo ir kt.) politikos? Ką gi, reikia ten surengti perversmą. Jeigu nepavyksta perversmas — pabombarduojama. Ir jeigu po tokio išlaisvinimo operacijų sugriauna net pati svetima valstybė, susprogdinami miestai ir keliai nusėjami bedalių žmonių armijomis, raupais ir nelaimėmis — tai atsilikusių režimų kaltė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė