D. Trampas laimėjo kovą dėl JAV prezidento kėdės (35)

D. Trampas | „Wikipedia“ nuotr.

D. Trampas | „Wikipedia“ nuotr.

Jungtinių Amerikos Valstijų rinkėjai išrinko 45-ąjį šalies vadovą. Perimti šalies prezidento kėdę iš Barako Obamos siekė buvusi valstybės sekretorė Hilari Klinton ir respublikonas Donaldas Trampas.

Pastarasis jau  turi surinkęs 278 rinkikų balsus iš reikalingų 270, tuo metu H. Klinton – 228.

Valstijos, kurių rezultatai lėmė visų rinkimų baigtį: Florida, Arizona, Nevada, Pensilvanija, Ohajas, Šiaurės Karolina, Naujas Hempšyras, Virdžinija ir Mičiganas.

Iš viso rinkikų komisijoje yra 538 balsai, tad norint laimėti rinkimus, reikėjo surinkti mažiausiai 270 jų balsų.

H. Klinton paskambino D. Trampui ir pripažino, kad pralaimėjo rinkimus.

URM ministras Linas Linkevičius LRT televizijai telefonu sako, kad kas bebūtų JAV prezidentas, jis turės suvienyti Ameriką, kuri yra suskilusi.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino D. Trampą su pergalale. Jis išreiškė viltį, kad abi šalys ras tinkamus sprendimus iš susiklosčiusių krizinių situacijų.

Kremliui ištikimos televizijos džiaugiasi pergale, kartoja, kad V. Putinas pasveikino D. Trampą, pabrėžia, kad naujasis prezidentas nusiteikęs ne kariauti, o taikiai spręsti nesutarimus, kad Pietų Korėja JAV jau abejoja tarpusavio kariniu ir ekonominiu bendradarbiavimu.

Lietuva pasitiki Jungtinėmis Valstijomis, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, JAV prezidento rinkimus laimėjus respublikonų kandidatui D. Trampui.

„Amerikos žmonės apsisprendė, gerbiame jų pasirinkimą. Pasitikime Jungtinėmis Valstijomis, nes tai tvirčiausia ir artimiausia mūsų sąjungininkė“, – prezidentės spaudos tarnybos trečiadienį išplatintame garso įraše sakė D. Grybauskaitė.

„Aktyviai dirbsime su naująja JAV administracija tiek dvišaliu lygiu, remiantis JAV ir Baltijos chartija, tiek NATO bei kitose tarptautinėse organizacijose. Stiprūs JAV ir Europos transatlantiniai ryšiai – geriausias atsakas geopolitiniams iššūkiams“, – pridūrė ji.

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Šulcas išreiškė nusivylimą dėl D. Trampo pergalės JAV rinkimuose.

Pasak Šulco, jis yra nustebintas balsavimo rezultatus ir mano, kad dirbti su nauja JAV administracija bus dar sunkiau.

Europos Parlamento vadovas paragino naująjį JAV prezidentą „gerbti pagrindines suverenių valstybių vertybes“.

NATO generalinis sekretorius Jenas Stoltenbergas pareiškė, kad su nekantrumu laukia susitikimo su naujuoju JAV prezidentu.

Didžiosios Britanijos premjerė Teresa Mei sveikina naują prezidentą ir pabrėžia, kad abiejų šalių bendrystė paremta laisve, demokratija ir bendradarbiavimu.

Ouklande ir Sietle į gatves išėjo nepatenkintieji D. Trampo pergale. Jie sukėlė neramumus.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė