Pasirašyta koalicijos sutartis (4)

Vaizdo įrašo akimirka

Vaizdo įrašo akimirka

Valdančiąją daugumą formuojančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Lietuvos Socialdemokratų partija šiandien, lapkričio 9 diena 12 val. pasirašė koalicijos sutartį.

Būsimoje vyriausybėje socialdemokratams priklausys trys, „valstiečiams“ 11-a  ministrų kėdžių.

Socialdemokratai galės siūlyti kandidatus į užsienio reikalų, teisingumo ir ūkio ministrus, kitus 11 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Premjero ir Seimo Pirmininko kėdės atiteks Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Laimėjusiai partijai atiteks ir 2 viceministrų kėdės.

Seimo pirmininku siūlys rinkti profesorių Viktorą Pranckietį, Seimo vicepirmininke – parlamentarę Rimą Baškienę.

„Seimo pirmininkas, mūsų nuomone, bus orientuotas į darbą reprezentuoti Seimą atstovaujant užsienyje, V. Panckiečio savybės tam yra labai tinkamos, o R. Baškienė daugiau dėmesio skirs darbui Seime, jos patirtis tam bus panaudota. Manau, tai bus labai teisingas sprendimas, galvojant ir apie Seimo sėkmingą darbą, ir jo reprezentavimą“, – sakė R. Karbauskis.

„Socialdemokratai, gerbdami rinkėjų valią ir siekdami toliau kurti socialiai teisingą, visais požiūriais stabilią ir konkurencingą valstybę, susitarė dirbti kartu su rinkimų laimėtojais – Valstiečių ir žaliųjų sąjunga,“ – sako Algirdas Butkevičius.

Socialdemokratai akcentuoja ir tai įtvirtino koalicijos sutartyje, kad dėl kai kurių klausimų, susijusių su vertybinėmis nuostatomis – asmenvardžių rašymo, šeimos apibrėžimo įtvirtinimo Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, partnerystės įteisinimo, žmogaus gyvybės nuo prasidėjimo momento apsaugos – koalicijos partneriai apsispręs savarankiškai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė