Kėdainių krašto dvarų kultūros atspindžiai (0)

Kedainiai.lt nuotr.

Kedainiai.lt nuotr.

2016 metais Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūris centras vykdė Kėdainių rajono savivaldybės finansuotą projektą „Kėdainių krašto dvarų kultūros atspindžiai“. Birželio pabaigoje buvo surengta ekskursija po Kėdainių krašto dvarus, o rugsėjo mėnesį Daugiakultūriame centre vyko seminaras „Kėdainių krašto dvarų kultūra ir istorija“. Pastarajame paskaitas skaitė muziejaus archeologas Algirdas Juknevičius, istorikas Vaidas Banys ir muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis, o muzikinę – literatūrinę programą „Muzikinis dvaro salonas“ atliko G. Zeicaitė, Š. Čepliauskaitė ir V. Kochanskytė. 

Spalio pabaigoje Kėdainių krašto muziejuje vyko edukacinės programos suaugusiems „Gyvenimas dvare“ pristatymas. Šią programą parengė ir pristatė vyr. muziejininkė Regina Adomaitienė. Jos metu buvo aptariama dvaruose puoselėta kultūra: bendravimo etiketo subtilybės, rūbų dėvėjimo taisyklės skirtingais istorijos laikotarpiais, įvairių aksesuarų (vėduoklių, skrybėlaičių, skėčių, lazdelių) naudojimo reikšmė ir būdai. Programos dalyviai buvo supažindinti su XVII–XIX amžiais buvusiomis laiškų rašymo ypatybėmis, o visi norintys išbandė rašymą su žąsies plunksna. Ypatingai daug dėmesio sulaukė vėduoklės. Moterys nagrinėjo vėduoklių naudojimo reikšmes, su jomis pozavo ir bandė pajusti dvaro gyvenimo atmosferą. Tokia edukacinė programa leidžia suaugusiems žmonėms ne tik sužinti kažką nauja, bet ir šiek tiek pažaisti, atsipalaiduoti, įsijausti į kitokius vaidmenis.

Kėdainių krašto muziejaus darbuotojai tikisi, kad naujas ekskursijos maršrutas po Kėdainių dvarus ir edukacinė programa Kėdainių krašto muziejuje sulauks lankytojų dėmesio ir leis geriau pažinti gimtąjį kraštą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė