„Mokslo sriuba“: Augalai Mėnulyje ir atspausdintas maistas? Taip! (video) (1)

prezidente-litexpo-parodoje_lrp-lt

Prezidentė LITEXPO parodoje lrp.lt nuotr.

Lapkričio 4-5 d. „Mokslo sriubos“ kūrybinė komanda lankėsi VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamoje parodoje-konferencijoje „Išmani Lietuva 2016“. Mokslo populiarintojai savo reportaže kviečia įsitikinti Lietuvos pažanga: susipažinti su 3D maisto spausdintuvais, CERN fizikų kasdienybe ir kita. Nors parodoje daugiausiai akcentuojamos išmaniosios technologijos, tačiau suteikiama vietos ir kompiuteriniams žaidimams, dviračių sportui.

3D maisto spausdintuvo kūrėja Vaiva Kalninkaitė teigia, jog šiuo metu gaminama dvidešimt maisto spausdintuvų, kurie savo funkcijas atliks restoranuose. Svarbu tai, jog maisto šiais aparatais pakeisti neketinama – norima jį paįvairinti, pridėti papildomų skonių. Tai leidžia pagaminti tai, ko žmogaus ranka kol kas negali.

„Lietuva Mėnulyje 2018“ vadovas sako, jog projekto tikslas – įvykdyti eksperimentą, kurio metu būtų bandoma užauginti pirmą augalą Mėnulyje. Reportaže pasakojama, ko reikia norint sėkmingai įvykdyti užsibrėžtą tikslą. Projekto organizatoriai jau pereina į prototipo gamybą.

Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) mokslininkas Aurelijus Rinkevičius tvirtina, jog jį labiausiai domina Higso bozonas ir jo savybių tyrimas. Jis siekia detaliau ištirti gamtą, kurią mes, atrodo, suprantame, bet žinių dar tikrai trūksta. Išsiaiškinti, kaip viskas veika, yra esminis CERN tikslas. „Nieko šitame pasaulyje be darbo neįvyksta. Tu gali būti genialus, bet jeigu sėdėsi ir rūkysi pypkę, niekas neįvyks. Talentas be darbo yra nuogas ir bevertis“, – priduria mokslininkas.

Išmanių sprendimų parodoje savo patirtimis ir pasiekimais dalinosi startuolių kūrėjai, verslininkai, novatoriai ir net moksleiviai. „Išmanią Lietuvą kuria žmonės. Pirmą kartą organizuojamo renginio „Išmani Lietuva“ tikslas – surasti ir įvertinti tuos, kurie bendradarbiauja, kuria progresyvius pokyčius, šalina modernėjimo kliūtis“, – teigia organizatoriai.

„Mokslo sriuba“ – ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 10:00 val. per LRT Kultūrą.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Technika ir technologijos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė