„Menų spaustuvėje“ – spektaklis negirdintiems (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Lapkričio 5–6 dienomis Vilniuje, „Menų spaustuvėje“, – teatro iš Lenkijos spektaklis „Vienas gestas“, kuriame vaidina negirdintys aktoriai.

Spektaklio kūrėjai sako, kad iki tol nebuvo susidūrę su negirdinčiaisiais, juos domino kalba kaip bendravimo priemonė, tačiau pradėję kurti spektaklį atrado daug nauja, ėmė tyrinėti, kaip negirdintysis jaučiasi visuomenėje.

Spektaklio atlikėja Jolanta filmuoja kamera geriau už baigusius operatorystės kursus, jos ranka nedreba – kadaise ji buvo visos Lenkijos šaudymo rungtynių vicečempionė. Adamas gestais „garsina“ filmą, tarsi diriguodamas jam. Marta kurčiuosius moko meno, pati turi galvoje implantą. Pavelas iš muzikų šeimos, ir mes girdime, kaip Chopiną groja jo sesuo. Visi jie – kurčiųjų visuomenės atstovai, tylieji mūsų bendruomenės nariai. Su jais apie jų pačių gyvenimą pasakoja spektaklis „Vienas gestas“ (Jeden gest), kurį rugsėjo pabaigoje Varšuvos „Nowy teatr“ pastatė režisierius ir performeris Vojtekas Ziemilskis.

Tik pradėję kurti spektaklį jie sako sužinoję, kad yra begalės gestų kalbų – kiekviena tauta turi savo – ir reikia vertėjo, kad jie susikalbėtų. Ir spektaklyje aktoriai vaidina keliomis gestų kalbomis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė