Didžiausia rudens kino šventė „Scanorama“ į kiną kviečia jau 14-ąjį kartą (0)

vengru-rezisieriaus-hajdu-szabolso-filmas-seimos-svente_scanorama-lt

Iš Vengrų režisieriaus Hajdu Szabolso filmo „Šeimos šventė“ kadras | scanorama.lt nuotr.

Lapkričio 3 d. Vilniuje įvyko iškilminga 14-ojo Europos šalių kino forumo „Scanorama“ atidarymo šventė. Didžiausia rudens kino šventė Lietuvoje, vykstanti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, iki pat lapkričio 20-osios gerbėjus kvies į kino teatrą pažinčiai su  įdomiausiomis kino istorijomis iš visos Europos.

Jau keturioliktą rudenį pasitikusią „Scanoramą“ atidaryme sveikino gausus būrys garbingų svečių, kino ir meno atstovų, kino gerbėjų.

„Šie metai buvo „Scanoramos“ atsinaujinimo metai. Keitėme logotipą, grafinius sprendimus, katalogą. Ir dar – pirmą kartą festivalį atversime vengrų filmu“, – pokyčiais atidaryme džiaugėsi „Scanoramos“ vadovė Gražina Arlickaitė.

Po padėkų komandai, rėmėjams, svečiams ir žiūrovams, visi buvo pakviesti žiūrėti atidarymo filmą – šmaikščią santykių dramą iš Vengrijos „Šeimos šventė“ (Ernelláék Farkaséknál, 2016). Ją kino šventės atidaryme pristatė į Vilnių atvykęs pats filmo režisierius Hajdu Sabolč (Hajdu Szabolcs). Karlovi Varų kino festivalyje geriausiu filmu pripažintoje ir Krikštolinį gaublį pelniusioe dramoje pasakojama apie jauną vengrų šeimą, kurios kasdienybę sudrumsčia netikėtai į namus pasibeldę giminaičiai.

Po pagrindinės atidarymo dalies ir filmo peržiūros, svečiai specialiu „Scanoramos“ troleibusu išvyko į kultūros barą „Kablys“, kur jų laukė smagus atidarymo vakarėlis. Pagal specialiai atidarymo šventei paruoštą programą muzikos garsais visą vakarą dalinosi menininkai Deimantas Narkevičius ir Tomas Požemis.

Šiemet „Scanoramos“ žiūrovų lauks beveik šimtas filmų, jau tradiciniais tapę papildomi šventės renginiai ir net trylika kino programų.

Liepos 4 d., penktadienį, „Scanoramoje“ prasidės dvyliktą kartą organizuojamas kino industrijos renginys „Scanoramos kryptis“. Šiais metais renginių ciklas kūrybinio įkvėpimo pakvies pasisemti susitikimuose su pripažintais skirtingų kino rūšių režisieriais ir eksperimentinio, dokumentinio bei animacinio kino meistriškumo dirbtuvėse.

Lapkričio 4 d. vakare, 22.30 val., kino šventės lankytojai bus laukiami ir įtemptoje siaubo bei juodojo humoro naktyje su danų kino meistru Larsu von Trieru ir jo filmu „Karalija“ (Regit, 1994). Beveik devynių valandų trukmės programoje jie išvys L. Von Trierio filmą „Karalija“, kuris buvo sukurtas, kaip dviejų dalių mini serialas, o tik vėliau sumontuotas į neįprastai ilgos trukmės vientisą filmą, kuris žiūrovus nukelia į Kopenhagos Karališkąją ligoninę, kurioje vaidenasi. Įvairios šmėklos čia susiduria su keistais ligoninės daktarais ir dar keistesniais jų pacientais.

Kino šventėje jau aštuntus metus vyks ir konkursinė trumpametražių filmų programa „Naujasis Baltijos kinas“. Šiemet joje varžysis 11 filmų – 5 lietuviški darbai, 3 latvių režisierių filmai ir 3 trumpametražiai iš Estijos. Konkursinėje programoje bus išrinkti du nugalėtojai – geriausias Baltijos šalių filmas ir geriausias lietuvių režisieriaus darbas. Konkurso nugalėtojai bus skelbiami lapkričio 13 d., per kino šventės „Scanorama“ uždarymo Vilniuje iškilmes.

Šiais metais kino šventėje bus pristatytos dvi retrospektyvos – „In Memoriam Donatui Banioniui“ ir pažintis su lenkų kino legendos Andžėjaus Žulavskio (Andrzej  Żuławski) filmais iš arčiau. Taip pat dvi lietuviško dokumentinio kino premjeros – Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi trumpametražis filmas „Aš čia tik svečias“, pasakojantis apie Alzheimeriu sergančią senolę, ir Elžbietos Josadės trumpametražis debiutas „Dialogas su Josefu“ apie jos pačips tapytoją tėtį. Abi režisierės viešės „Scanoramoje“ ir susitiks su žiūrovais.

Kino šventės metu žiūrovų lauks ir daugiau įdomių pažinčių su kino kūrėjais. Į „Scanoramą“ atvyksta kino režisierė Salomė Lamas (Salomé Lamas), filmo „Baden Badenas“ režisierė Reičel Lang (Rachel Lang), „Zoologijos“ autorius Ivanas I. Tverdovskis, dramos „Tėvas“ režisierius Visar Morina, „Klampynės“ aktorė Elina Vaska (Elīna Vaska) ir kiti.

Visos kino šventės metu, kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ antrame aukšte, bus galima apsilankyti specialioje „Samsung SUHD TV“ zonoje. Čia, peržiūrėdami festivalio filmų ištraukas, lankytojai galės įvertinti, moderniausių kompanijos televizorių vaizdo kokybę bei itin realistiškas, grynas spalvas, kurias lemia speciali „Quantum dot“ technologija. Visa tai bei aukšta rezoliucija ir lenktas ekranas žiūrovams leis pasijusti tarsi kino teatro salėje. Be to, visiems „Samsung“ zonos lankytojams bus galima sudalyvauti žaidimuose bei laimėti papildomus bilietus į festivalio filmus.

Šiemet Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 3-20 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė