Buvęs „Dujotekanos“ prezidentas įtariamas šimtatūkstantine afera (1)

Dujinė viryklė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Renata Mačiulaitienė baigė ikiteisminį tyrimą ir Vilniaus miesto apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dokumento klastojimu ir pasikėsinimu sukčiauti pareikšti energetikos įmonės „Dujotekana“ buvusiam prezidentui Vladimirui Orechovui.

Praėjusių metų rugsėjo mėn. V. Orechovas kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti jam iš įmonės piniginę kompensaciją, kadangi anksčiau laiko buvo nutraukta jo su įmone sudaryta terminuota darbo sutartis. Nutraukus šią sutartį, bendrovė iš prezidento pareigų atleistam V. Orechovui išmokėjo 2 mėnesių išeitinę išmoką.

Tačiau V. Orechovas kreipėsi į teismą dėl didesnės kompensacijos, savo reikalavimą pagrįsdamas teismui pateikiamomis įmonės Darbo tvarkos taisyklėmis, kuriose buvo punktas, numatantis, kad nutraukiant darbo sutartį su vadovu (prezidentu), jam sumokama 1 milijono litų (kas atitinka 289 620 eurų) kompensacija.

Teismo dokumentams pasiekus dabartinį bendrovės prezidentą kilo įtarimas, kad teismui buvo pateiktos suklastotos Darbo tvarkos taisyklės, kuriose buvo įrašytas ir minėtas punktas, kurio originaliose taisyklėse galimai nebuvo.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad V. Orechovas, žinodamas, kad jo paties 2012 metais patvirtintose bendrovės Darbo tvarkos taisyklėse iš darbo atleidžiamam vadovui milijono litų dydžio kompensacijos išmokėjimas nenumatytas, 2015 metų vasarą šį dokumentą galimai suklastojo, įtraukdamas punktą apie tokios kompensacijos atleidžiamam įmonės vadovui išmokėjimą.

Tęsdamas nusikalstamą veiką, 2015 m. rudenį, teismui nagrinėjant jo pateiktą civilinį ieškinį dėl kompensacijos išmokėjimo, jis melagingai nurodė, kad 2012 m. patvirtintomis Darbo tvarkos taisyklėmis jis nustatė milijono litų (289 620 eurų) dydžio kompensacijos atleidžiamam įmonės vadovui išmokėjimą ir prašė teismo patenkinti minėtą ieškinį, tačiau Vilniaus m. apylinkės teismas V. Orechovas ieškinį atmetė.

Tokiu būdu V. Orechovas pasikėsino apgaule įgyti didelės vertės turtą – gauti iš įmonės 289 620 eurų dydžio kompensaciją.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Renata Mačiulaitienė.

Buvusiam bendrovės prezidentui už dokumento klastojimą ir pasikėsinimą sukčiauti gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė