Kultūros ministerijos garbės ženklas ,,Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas žurnalistei Jolantai Kryževičienei (0)

jolanta-kryzeviciene-ir-kulturos-ministras_lrkm-lt

Jolantai Kryževičienei apdovanojimą įteikia kultūros ministras | lrkm.lt nuotr.

Lapkričio 2 d. Kultūros ministerijos garbės ženklu ,,Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanota Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė Jolanta Kryževičienė.

Žinoma žurnalistė, laidų prodiuserė apdovanota už ilgametį bei svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai, už iniciatyvas ir kokybišką kultūrinę žiniasklaidą, inspiruojančią bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

1985 m. Jolanta Kryževičienė, baigusi Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Žurnalistikos katedrą, pradėjo dirbti Lietuvos radijo literatūros ir dramos redakcijoje atsakinga sekretore. Savo žurnalistinę veiklą pradėjo rengdama kultūros žurnalą „Kūryba“.  1991–1998 m. Lietuvos radijuje rengė laidą „Kviečia teatras“. 1993 m. kaip korespondentė užsienyje dirbo Šveicarijos visuomeniniame radijuje SRI. 1995 m. dalyvavo Vokietijos radijo DW koprodukcijoje apie Tomą Maną Nidoje. 1997 m. su radijo spektakliu „Imkit mane ir skaitykit“ dalyvavo radijo dramos festivalyje Kroatijoje „Prix Maric“. 1998 m. su radijo spektakliu „Babilono bokštas“ dalyvavo radijo dramos kategorijoje festivalyje „Prix Europa“ Berlyne. Nuo 1998–2014 m. rengė ir vedė tiesioginę informacinę dviejų valandų savaitinę laidą „Kultūros savaitė“.

2001 m. rengė radijo pasakojimus apie Lietuvą Vokietijos radijo stoties NDR žurnalui „Ostseemagazin“. Nuo 2003 m. Jolanta Kryževičienė tapo Lietuvos radijo programos „Klasika“ prodiuserė. 2007 m. su kolege Gailute Jankauskiene išleido radijo pokalbių knygą „Sėskim ir pakalbėkim“.

Tris sezonus J. Kryževičienė rengė ir vedė LRT Kultūros kanale televizijos kultūros pokalbių laidą „Naktinis ekspresas“, šį sezoną veda naują laidą „Nes man tai rūpi“.

2014 m. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną „LRT kultūra“ vedėja Jolanta Kryževičienė buvo išrinkta metų LRT „Kalbos grynuole“. Jai įteiktas prizas už taisyklingą kalbą, šmaikštumą ir sugebėjimą tiksliai, konkrečiai, aiškiai pateikti klausimus ar replikuoti interviu metu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė