Profesorei iš Lietuvos patikėtos atsakingos pareigos Europos kardiologų draugijoje (0)

prof. Jelena Čelutkienė | asmeninė nuotr.

prof. Jelena Čelutkienė | asmeninė nuotr.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytoja kardiologė prof. Jelena Čelutkienė tapo Europos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo asociacijos valdybos nare. Tai ne pirmas kartas kai kardiologams iš Lietuvos buvo patikėtos tokios atsakingos pareigos Europos prestižinėje kardiologus vienijančioje draugijoje.

Širdies nepakankamumo asociacija yra didžiausia ir stipriausia tiek pagal narių skaičių, tiek pagal veiklos apimtis iš dukterinių Europos kardiologų draugijos organizacijų.Pasak profesorės Jelenos Čelutkienės, širdies nepakankamumo gydymas – viena sparčiausiai besivystančių kardiologijos sričių ne tik dėl nuolat atsirandančių inovatyvių vaistų, bet ir dėl sukuriamų naujų prietaisų, diagnostinės įrangos.

„Manau, visai Lietuvos kardiologijos bendruomenei yra svarbu, kad Lietuvos atstovas išrinktas į Širdies nepakankamumo asociacijos valdybą. O man, be abejo, toks įvertinimas ir pripažinimas taip pat yra labai svarbus. Europos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo asociacijoje yra daug autoritetingų narių iš pasaulyje pripažintų akademinių ir gydymo įstaigų. Pastaruoju metu siekiama integruoti į valdybą daugiau narių iš skirtingų valstybių, tad ne mažiau svarbūs ir Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupės, kuriai šiuo metu vadovauju, nuveikti darbai. Lietuvos Kardiologų draugijos širdies napakankamumo darbo grupė kelis metus iš eilės buvo įvertinta bei laimėjo prizą už aktyvumą organizuojant visuomenei renginius, skirtus Europos širdies nepakankamumo dienai. Man didžiulė garbė, kad teks dirbti su Europos lyderiais kardiologijos srityje: su tais, kurie rengia gydymo gaires, formuoja širdies nepakankamumo gydymo politiką, ir kelia šios subspecialybės prestižą“, – sako prof. J. Čelutkienė.

Būdama šios organizacijos valdybos nare profesorė Jelena Čelutkienė dalyvaus formuojant ateinančių metų kongresų, kuriuos organizuos Europos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo asociacija, programas. Viena iš visus narius labiausiai jungiančių veiklų – planuojamas programos „Global Heart Failure Awareness“ įgyvendinimas. Šios programos tikslas – kuo plačiau Europos šalyse paskleisti teisingą suvokimą apie širdies nepakankamumą, mokyti jį valdyti. „Tai svarbu, nes širdies nepakankamumo paplitimo mastai daugelio ekspertų prilyginami epidemijai. Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupė taip pat jaučia, kad kartą per metus organizuojamo Europos širdies nepakankamumo dienai skirto renginio šviesti visuomenei nepakanka. Tokios pavienės bangos negali iš esmės pakeisti situacijos, taigi, kuriamas bendras veiksmų planas, tai bus daroma visose šalyse vienu metu ir su plačiu užmoju, – pasakoja prof. J. Čelutkienė. – Šiandien Širdies nepakankamumo asociacija jungiasi ir prie naujos Europos Parlamento iniciatyvos, skirtos širdies nepakankamumo suvokimo gerinimui. Ja siekiama paveikti šalių sveikatos politikus, kad skirtų daugiau dėmesio ir svaresnę finansinę paramą šiai sveikatos problemai. Tai aktualu ir Lietuvai, nes galėtų pagreitinti mūsų pradėtų iniciatyvų įgyvendinimą“.

VU medicinos fakulteto Širdies ir kraujagyslių klinikos vedėjas, akademikas, prof. Aleksandras Laucevičius kartu su pirmąja Širdies nepakankamumo darbo grupės vadove, LSMU Kauno klinikų kardiologijos profesore Aušra Kavoliūniene ir prof. Jelena Čelutkiene buvo vieni iš specializuotų širdies nepakankamumo kabinetų Lietuvoje kūrimo iniciatorių. Pradėjus kurti specializuotą pagalbos mechanizmą pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu, reikėjo paruošti kardiologus ir slaugytojas, kurie specializuotųsi dirbdami su širdies nepakankamumu sergančiais pacientais, būtų susipažinę su geriausia užsienio šalių patirtimi. Dėl šios priežasties buvo organizuoti specialūs kursai slaugytojams ir gydytojams kardiologams. Baigusios šią programą slaugytojų ir kardiologų komandos jau pradėjo darbuotis specializuotose širdies nepakankamumo kabinetuose. Šiuo metu tokie kabinetai jau veikia Santariškių klinikų Ambulatorinės kardiologijos skyriuje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Kardiologinės ambulatorijos skyriuje ir Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje.

Širdies nepakankamumas yra didelė ir nuolat auganti visuomenės sveikatos problema visame pasaulyje. Prieš dvejus metus Lietuvoje širdies nepakankamumas buvo diagnozuotas jau per 120 tūkst. gyventojų. Per kelerius metus pacientų skaičius padidėjo keliomis dešimtimis tūkstančių. Sergant širdies nepakankamumu nusilpęs širdies raumuo nepajėgia kiekvieno organo aprūpinti deguonimi ir maisto medžiagomis. Dėl to pasireiškia tokie simptomai, kaip dusulys, kulkšnių tinimas, oro trūkumas, nuovargis, pirma fizinio krūvio metu, o vėliau ir esant ramybės būsenai.

Pacientai, susirgę širdies nepakankamumu, dažnai išgyvena trumpiau nei ligoniai, kuriems nustatyta ankstyvos stadijos onkologinė liga.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė