Lietuvės sumanymas namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke (video) (0)

b_adaminytes_keidunes-ideja-beat-drops

B. Adaminytės idėja

Tarptautinis sumanymų naujoviškiems namams konkursas „Ideas Lab“, kelis mėnesius skatinęs dalyvius ieškoti unikalių sprendimų, kurie suteiktų galimybę kiekvienam iš mūsų gyventi sveikesnėje aplinkoje, pasiekė finišo tiesiąją. Į geriausių sumanymų  50-uką pateko ir lietuvės sumanytas naujas būdas, kaip kasdien vienu kartu gauti įvairius organizmui reikalingus vitaminus iš skirtingų šaltinių.

„Kai iš kelių šimtų atsiųstų unikalių sumanymų tarptautiniame konkurse komisija ne tik pastebi lietuvių idėją, bet ir atrenka ją į geriausiųjų 50-uką – tai jau didelis pasiekimas mažai mūsų valstybei.

Džiugu, kad tarp geriausiųjų kartu su mumis pateko ir Estija. Tai itin stiprina Baltijos šalių įvaizdį ir įrodo, kad lietuviai yra kūrybiški, aktyvūs, besirūpinantys savo ir aplinkinių gerove bei iniciatyviai ieškantys unikalių sprendimų, kurie kasdien leistų mėgautis dar sveikesniu ir tvaresniu maistu“, – teigė konkursą organizavusios bendrovės „Electrolux“ Lietuvoje vadovas Deimantas Kirlys.

Į geriausių sumanymų 50-uką pateko lietuvės Barboros Adamonytės-Keidūnės sumanymas, pristatantis naują būdą, kaip kasdien vienu kartu gauti visus organizmui reikalingus vitaminus iš skirtingų šaltinių. Žirniukų pavidalo užkandis, pagamintas iš morkų, burokėlių, špinatų, obuolių, braškių, įvairių kitų vaisių ir daržovių mišinių – 21-ojo amžiaus naujiena, galinti iš esmės pakeisti mitybos įpročius. Penki tokie žirniukai, pasak sumanytojos, yra siūlomas dienos kiekis.

Konkurse kiekvienas besirūpinančiam savo ir aplinkinių gerove, buvo kviečiamas pasidalinti kūrybiškais sumanymais, kurios įkvėptų ir paskatintų žmones visame pasaulyje mėgautis sveikesniu ir tvaresniu maisto gaminimu namuose. Savo sumanymą dalyviai turėjo pristatyti 30 sekundžių vaizdo įraše. Pagrindinis vertinimo kriterijus – kūrybiškumas, kuris įtikintų komisijos narius, kad šis sumanymas – geniali ir verta pasaulinio pripažinimo. Paraiškas buvo galima siųsti nuo rugpjūčio 15 d. iki spalio 3 d.

Iš viso per du mėnesius rengėjai sulaukė 530 sumanymų iš 73 šalių. Iš jų komisija išrinko 50 įdomiausių sumanymų 27 šalyse. Kartu su Lietuva į šį sąrašą pateko ir tokios šalys, kaip Armėnija, Australija, Belgija, Brazilija, Čilė, Kolumbija, Vokietija, Estija, Suomija, Vengrija, Indonezija, Indija, Meksika, Peru, Filipinai, Lenkija, Portugalija, Serbija, Singapūras, Ispanija, Tailandas, Turkija, Taivanas, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Venesuela.

Lapkričio 17 d. bus paskelbtos dešimt geriausių dalyvių idėjų, o lapkričio 28 d. paaiškės konkurso laimėtojas. Nugalėtojui atiteks 10 000 Eur piniginis apdovanojims grynais ir reta galimybė savo sumanymą pastūmėti tolesniam įgyvendinimui.

Lietuvės Barboros Adamonytės-Keidūnės sumanymas:

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Sveikata, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė