Šiąnakt atšaukiamas vasaros laikas (2)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Šiąnakt, spalio 30-ąją, naktį iš šeštadienio į sekmadienį, Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), bus atšauktas vasaros laikas. Jis nuo 2003-iųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda atgal.

Ilgėjant tamsiajam paros laikui ir artėjant žiemai atšaukti vasaros laiką rekomenduoja Europos Komisijos (EK) direktyva. Ši direktyva dėl vasaros ir žiemos laikų priimta dar 2001 metais siekiant sklandaus ES vidaus rinkos, ypač transporto, ryšių, pramonės sektorių, veikimo.

Lietuvoje vasaros laikas buvo pradėtas įvedinėti 1981 metais, dar sovietmečiu. Atkūrus nepriklausomybę vasaros laikas vis dar buvo įvedinėjamas iki 1999 metų rudens, iki tol, kol tai panaikino R. Pakso vadovaujama Vyriausybė. O 2003-iųjų pavasarį Ministrų kabinetas, vadovaujamas A. Brazausko, vėl sugrąžino vasaros laiko įvedimą. Buvo nutarta atsižvelgti į Europos Sąjungos (ES), į kurią tuomet rengėsi stoti Lietuva, rekomendacijas.

Pirmą kartą idėją „pailginti“ dieną, persukant laikrodžio rodykles, o tuo pačiu ir sutaupyti elektros energijos, dar 1784-aisiais sumanė amerikietis išradėjas ir politikas Bendžaminas Franklinas (Benjamin Franklin). Jo teigimu, žmonės vasaros rytais šviesųjį paros laiką praguli lovoje, o pasukus laikrodžius valanda į priekį būtų išlošiama viena šviesi vakaro valanda.

Kategorijos: Laiko vinys, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė