Maskvoje bus pristatyta knyga „Jurgis Baltrušaitis. Laiškai“ (0)

Jurgis Baltrušaitis. Knygos viršelis

Jurgis Baltrušaitis. Knygos viršelis

Lapkričio 3 dieną, ketvirtadienį, Lietuvos ambasadoje Maskvoje vyks knygos „Jurgis Baltrušaitis. Laiškai“ pristatymas. J. Baltrušaitis – žymi mūsų kultūros ir valstybės asmenybė, poetas simbolistas, rašęs rusų ir lietuvių kalbomis, vertėjas, diplomatas, tarpukario Lietuvos ambasadorius Maskvoje.

Šiame leidinyje publikuojama daugiau kaip du šimtai J. Baltrušaičio laiškų, dalis jų pirmą kartą. Pateikiami laiškų originalai ir vertimai iš rusų ir italų kalbų. Jie rašyti lietuvių rašytojams, tarp jų –Vincui Krėvei-Mickevičiui, Baliui Sruogai, rusams – Andrejui Belui,

Valerijui Briusovui, Viačeslavui Ivanovui, italui – Giovaniui Papiniui, taip pat teatro režisieriams Vsevolodui Mejerholdui, Vladimirui Nemirovičiui-Dančenkai, Konstantinui Stanislavskiui, filosofui Nikolajui Berdiajevui, kompozitoriui Aleksandrui Skriabinui, aktorei Alisai Konen, diplomatams Vaclovui Sidzikauskui, Jurgiui Šauliui, Juozui Urbšiui ir kitiems. Laiškai atskleidžia J. Baltrušaičio bendravimą ir draugystę su žymiausiais Rusijos ir Vakarų Europos šalių inteligentais. Iš laiškų matome, kad jis dalyvavo naujausių tuometinių idėjų ir meninių formų svarstymuose.

J. Baltrušaičio laiškų keliai sudėtingi. Kaip rašo knygos įvadinio straipsnio autorė Viktorija Daujotytė, „Jo laiškai įvairūs – nuo dalykinio raštelio, kuriuo tariamasi susitikti, kviečiama užeiti, apskritai, kas nors pranešama, iki jautrios introspekcijos teksto, galiausiai – iki mažo literatūrinio-filosofinio etiudo ar teatro reformos projekto. J. Baltrušaičio laiškai – medžio principo: kamienas – bendravimas su pagrindiniu adresatu, šakos – vardų, adresų atsišakojimai; ir jiems buvo rašoma, galiausiai – mažyčiai lapeliai, vienetiniai laiškai, atvirukai“.

Simboliška, kad knyga bus pristatoma istoriniame Lietuvos ambasados pastate, populiariai vadinamame „Jurgio Baltrušaičio namais.“ Renginyje dalyvaus knygos sudarytojai ir redaktoriai: kino režisierius ir istorikas Jevgenijus Cymbalas (Rusija) ir literatūros istorikai Gediminas Mikelaitis (Lietuva) bei Julija Snežko (Lietuva). Renginys vyks rusų kalba.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė