Vardinė iškilaus profesoriaus stipendija – dviem VU Gamtos mokslų fakulteto studentams (0)

vardine-stipendija_am-lt

am.lt nuotr.

Šiemet prof. Karolio Jankevičiaus stipendiją, kurią yra įsteigusi VšĮ „Grunto valymo technologijos“, pelnė du Vilniaus universiteto (VU) Gamtos mokslų fakulteto mikrobiologijos ir biotechnologijos studijų programos studentai – IV kurso bakalaurantas Vilius Malūnavičius ir II kurso magistrantas Donatas Staniulis. Šia stipendija jie įvertinti už sėkmingus mokymosi rezultatus ir puikų darbą laboratorijoje. Ji buvo įteikta praėjusį penktadienį per baigiamąją Baltijos regiono mikrobiologų kongreso, kurį surengė Vilniaus universitetas, sesiją.

Prof. Karolio Jankevičiaus stipendija, kaip sakė Vilius Malūnavičius, dirbantis su dumblių biotechnologijomis, yra tam tikras mokslinės veiklos ir pastangų pripažinimas.

Skatinti gabius VU Gamtos mokslų fakulteto studentus siekti geresnių mokymosi rezultatų ir karjeros mikrobiologijos ir biotechnologijos mokslų srityje – tokia buvo pagrindinė paskata, pasak VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktoriaus Rapolo Liužino, prieš penkerius metus įsteigti šią kasmetinę stipendiją. Jos dydis – 700 eurų.

Stipendija pavadinta Karolio Jankevičiaus (1924–2010), ilgamečio Botanikos instituto direktoriaus, VU profesoriaus, visą savo gyvenimą skyrusio mokslui ir aplinkosaugai, vardu. Šis iškilus mokslininkas su VšĮ „Grunto valymo technologijos“ buvo pateikęs 24 išradimus aplinkos, biotechnologijos ir biomedicinos klausimais. Šie išradimai yra užpatentuoti.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė