Seime pristatoma fotografijų paroda, skirta Prezidento Valdo Adamkaus 90-mečiui (1)

Valdas Adamkus

Valdas Adamkus | wikipedia.org nuotr.

Spalio 25 d., antradienį, 10.30 val. Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) pristatoma fotografo Renaldo Malycho darbų paroda „Mano šalies prezidentas“, skirta Prezidento Valdo Adamkaus 90-mečiui. Parodą atvers Seimo narys Darius Petrošius, pristatymo renginyje dalyvaus Prezidentas Valdas Adamkus.

Fotografas turėjo unikalią galimybę iš arti pamatyti, kaip buvo vystoma užsienio politika. Valdas Adamkus ne tik pats keliavo, bet ir nemažai pasaulio valstybių lyderių pasitiko Lietuvoje – Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Džordžą Bušą, Didžiosios Britanijos karalienę Elžbietą II, Japonijos imperatorių Akihito ir imperatorienę Michik bei daugelį kitų.

Pasak parodos autoriaus, šiemet solidų jubiliejų švenčiantis V. Adamkus visuomet buvo, yra ir bus vakarietiškos politikos pavyzdys: „Vartant prieš dešimtmetį darytas nuotraukas istorijos atspalviai sušvinta naujai, pasąmonėje atgimsta garsai, kvapai, ten pasakytos kalbos. Pamenu, su kokiu pakylėjimu Prezidentas vykdavo į svečias šalis ir su kokiu susirūpinimu grįždavo į gimtinę, kurioje netrūko politinių intrigų, ginčų ir rietenų. Nepaisant to, mūsų šalis aktyviai yrėsi užsibrėžto tikslo link – tapo NATO ir Europos Sąjungos nare, tarptautinėje arenoje buvo ne pasyvi klausytoja, o aktyvi diskusijų ir sprendimų priėmimo dalyvė“, – prisimena R. Malychas.

Tai antroji Tauragės krašto fotografo Renaldo Malycho paroda, skirta Valdui Adamkui. Pirmojoje parodoje „Kur baigiasi Europa“, atidarytoje Tauragėje 2007 metais, o vėliau eksponuotoje prezidentūros Kolonų salėje, atsispindėjo kadenciją bebaigiančio Prezidento vizitų į užsienio šalis akimirkos.

Dauguma parodoje eksponuojamų nuotraukų dar niekur nepublikuotos. Autorius tikisi, kad ši paroda taps gera įžanga į planuojamą išleisti fotografijų albumą, kuris turėtų pasirodyti kitų metų viduryje. Paroda Seime eksponuojama spalio 24 – lapkričio 14 dienomis, ją apžiūrėti kviečiame atvirų durų valandų metu penktadieniais 11–15 val.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. Ženklas:

    Šiandien spalio 25 ją, Lietuvos Romuvos Krivės Inijos Trinkūnienės gimimo diena. Ta proga Alkas jokio straipsnelio, jokio sveikinimo, keista. Nors gal ir nekeista, …kai Alke dirba Bernardinai.lt redaktoriai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė