Išrinkta gražiausia nacionalinių parkų nuotrauka (0)

Mozaikiškas Aukštaitijos nacionalinio parko kraštovaizdis | VSTT nuotr.

Mozaikiškas Aukštaitijos nacionalinio parko kraštovaizdis | VSTT nuotr.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos socialinio tinklo Facebook lankytojai visą mėnesį rinko gražiausią Lietuvos nacionalinių parkų nuotrauką iš paukščio skrydžio. Daugiausia balsų surinko Aukštaitijos nacionalinio parko nuotrauka, kurioje užfiksuotas itin ežeringas, kalvotas ir  miškingas Aukštaitijos kraštovaizdis. Tai Dringio ir Dringykščio ežerai iš viršaus.

Antroje vietoje liko Dzūkijos nacionalinio parko nuotrauka su Grūdos vingiais. Dzūkija garsėja kaip upių, upelių ir šaltinių kraštas. Iš viršaus itin gražiai matosi tarp miškų tekančios Grūdos upės suvingiavimai ir slėnių žaluma. Kitos Kuršių nerijos ir Žemaitijos nacionalinių parkų nuotraukos surinko mažiau balsų.

Minėtų nacionalinių parkų direkcijos neseniai įsgijo bepiločius orlaivius, kurių pagalba buvo užfiksuotos  įstabaus grožio kraštovaizdžio panoramos iš viršaus. Aukštaitijos nacionaliniame parke – ežerų ežerėlių virtinės, Dzūkijos nacionaliniame parke – upių ir upelių mozaika, Kuršių nerijos nacionaliniame parke – kopagubris ir didžiosios kopos, Žemaitijos nacionaliniame parke – Platelių ežero salynai.

Konkursą savo Facebook paskyroje rengė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, kuruojanti nacionalinius ir regioninius parkus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė