Budapešte pagerbtas 1956 metų Vengrijos revoliucijos aukų atminimas (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Lietuvos ambasados Vengrijoje darbuotojai ir lietuvių bendruomenės nariai spalio 23 dieną pagerbė per 1956 metų vengrų revoliuciją kritusių kovotojų už laisvę atminimą. Lietuviai padėjo gėlių bei uždegė atminimo žvakeles naujosiose Budapešto bei Kerepešio kapinėse, kuriose žuvusiųjų atminimui pagerbti pastatyti lietuviški koplytstulpiai.

1990 m. spalio 23 d. Vengrijoje pirmą kartą buvo oficialiai minimas 1956 m. Tautos sukilimas. Ta proga lietuvių tautodailininkai Rimantas Zinkevičius, Vidas Cikana, Arūnas Biskis ir Vladas Rakuckis sukūrė koplytstulpį su Rūpintojėliu. Lietuvių tautos atminimo ženklas vengrų kovotojams už laisvę iškilo tuometėse atokiose Budapešto kapinėse, kuriose palaidoti sušaudyti revoliucijos dalyviai, tarp jų ir jų vadovas Imrė Nadis (Imre Nagy).

Minint revoliucijos 50-ąsias metines, Budapešto Kerepešio kapinėse iškilo lietuvių liaudies meistrų  Adolfo Teresiaus ir Rimanto Zinkevičiaus koplytstulpis nežinomose vietose palaidotiems 1956 metų revoliucijos didvyriams ir aukoms atminti.

1956-ųjų Vengrijos revoliucija – spalio 23 dieną kaip taiki studentų demonstracija Budapešte prasidėjęs antisovietinis sukilimas. Revoliucija baigėsi lapkričio 10 dieną į Vengriją įžengus sovietų kariuomenei. Skaičiuojama, kad iš viso žuvo apie 20 tūkst. vengrų patriotų. Maždaug tiek pat buvo kalinama tuometinės socialistinės Vengrijos kalėjimuose, tūkstančiai buvo sužeisti ir apie ketvirtis milijono gyventojų emigravo iš šalies.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė