Archeologui M.Michelbertui įteiktas Lenkijos mokslinės archeologijos draugijos apdovanojimas (0)

VU profesorius emeritas Mykolas Michelbertas apdovanotas aukščiausiu Lenkijos mokslinės archeologijos draugijos apdovanojimu | E. Kurausko nuotr.

VU profesorius emeritas Mykolas Michelbertas apdovanotas aukščiausiu Lenkijos mokslinės archeologijos draugijos apdovanojimu | E. Kurausko nuotr.

Spalio 20 d. Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto profesoriui emeritui Mykolui Michelbertui Lenkijos mokslinės archeologijos draugija (LMAD) iškilmingai įteikė prof. Juzefo Kostževskio (Józef Kostrzewski) apdovanojimą.

Tai aukščiausias LMAD apdovanojimas. Nors jis Lenkijoje teikiamas jau beveik trisdešimt metų, tačiau pirmą kartą skirtas užsienio mokslininkui.

„Tai man yra didelė garbė. Ir nustebau, ir labai apsidžiaugiau – gal tai bus impulsastolesniam artimam bendradarbiavimui tarp Lenkijos ir Lietuvos archeologų. Norėčiau, kad glaudūs ryšiai nenutrūktų, kad ir toliau keistumėmės moksline informacija, kad
intensyviau vyktų studentų grupių pasikeitimai, kad bendromis jėgomis greičiau išaiškintume daug paslapčių, kurios vis dar slypi nežinioje“, – sakė VU profesorius emeritas M. Michelbertas.

Jis apdovanotas už ryšių su Lenkijos archeologais stiprinimą ir plėtojimą, už didelį indėlį sprendžiant Europos archeologijos problemas. Įkūrus VU Archeologijos katedrą, profesorius užmezgė glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Lenkijos mokymo ir mokslo institucijomis. Pirmiausia – su Krokuvos ir Varšuvos universitetais, pastaraisiais metais labai produktyvūs abiejų šalių mokslininkų archeologų ryšiai su Poznanės A. Mickevičiaus ir Vroclavo universitetais. Minėtuose universitetuose prof. M. Michelbertui teko skaityti paskaitas, recenzuoti daktaro disertacijas, habilituotus darbus, šie Lenkijos universitetai ir VU Archeologijos katedra nuolat keičiasi moksline informacija, vyksta studentų mainai.

VU archeologas tyrinėja senąjį geležies amžių, arba romėniškąjį laikotarpį I–IV a. po Kristaus. VU mokslininkai kartu su kai kuriomis Lenkijos mokslo institucijomis nagrinėja panašias problemas.

J. Kostževskio apdovanojimą profesoriui M. Micelbertui Lenkijos institute Vilniuje įteikė Lenkijos mokslinės archeologijos draugijos vicepirmininkas prof. Andžejus Michalovskis (Andrzej Michałowski).

J. Kostševskis (1885–1969) buvo lenkų archeologas, muziejininkas, archeplogijos populiarintojas pagrindęs Lenkijos priešistorės chronologiją ir klasifikaciją, sukūręs teoriją apie slavus kaip autochtonus Lenkijoje.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė