Septintosios D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų šventės uždaryme bus apdovanoti geriausi kūrėjai (0)

tamuleviciutes-festivalio-2016-komisija_rengeju-nuotr

D. Tamulevičiūtės teatrų festivalio 2016 komisija | rengėjų nuotr.

Spalio 24 d. Varėnoje simbolines duris užvers septintoji visą mėnesį trukusi Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų šventė. Iškilmingas šventės uždaryma prasidės 18 val. Varėnos kultūros centre. Čia žiūrovų lauks įspūdinga aktorės Dalios Jankauskaitės, kompozitoriaus ir atlikėjo Andriaus Kulikausko bei birbynininko Kastyčio Mikiškos kūrybinė programa „Su peteliške ant lūpų“ pagal Romualdo Granausko ir Jono Strielkūno kūrybos interpretacijas.

Vėliau scenos kūrėjams bus įteikti apdovanojimai – puikios menininkės Violetos Ganusauskienės kurtos skulptūros dvylikai festivalio geriausiųjų: „Geriausias spektaklis“, „Geriausias režisierius“, „Geriausia aktorė“, „Geriausias aktorius“, „Žiūrovų spektaklis“  bei kitiems laimėtojams.

Šiųmetėje šventėje žiūrovai galėjo pamatyti devyniolika puikių ir suaugusiems, ir mažiesiems žiūrovams skirtų įvairių Lietuvos teatrų spektaklių.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pažymi, kad Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų šventė yra labai prasminga, nes geresnio būdo žymiai režisierei „sugrįžti“ į gimtinę sugalvoti neįmanoma. „Šis šventė – vienas didžiausių Varėnos krašto kultūrinių renginių. Tai, kad šventės spektakliai, ypač garsesnių teatrų, gausiai lankomi, liudija, kad jis Varėnos krašto teatro mylėtojams labai reikalingas“.

Režisierius Algimantas Pociūnas, šventės komisijai pirmininkaujantis jau penktus metus, sako, kad ši teatrų šventė išskirtinė tuo, jog puoselėja lietuvišką dramaturgiją, toks ir buvo tikslas. „Smagu, kad „auksinis“ Dalios Tamulevičiūtės dešimtukas susirūpino tuo ir pradėjo rengti šią šventę . Joje pristatomi konkursiniai darbai, kreipiamas dėmesys, kad būtų tautiška dramaturgija. Galbūt ji išskirtinė yra ir tuo, jog teatrams kartais sudėtinga atsirinkti, kokį spektaklį į šventę vežti, nes reikalavimų kartelė yra gerokai užkelta – kad būtų  ir tautiška, bet ir  šiuolaikinė Kita vertus, teatrai pasirenka ir atveža, drįstu sakyti, geriausius pastatymus, net ir premjeras. Tai rodo pasitikėjimą Varėnos žiūrovu, ir pačiai šventei tai į naudą. Nors kai kuriems teatrams toli, bet aktoriai sako, kad į Varėną atvažiuoja kaip į namus“.

Režisierius pastebėjo, kad kartais spektaklis Varėnos scenoje tarsi įgauna „kitą kvėpavimą“, parodomas geriau, nei savo teatre. „Reikalavimai teatrams užkelti ir sąlygų, ir žiūrovų dėka. Džiaugiuosi Varėnos žiūrovais. Varėniškiai patys galėtų spręsti, kokie spektakliai geriausi. Šių metų teatrų šventės atidarymas parodė, kad jie gerokai kilstelėjo ir poreikių, ir reikalavimų kartelę“.

Režisierius sako, kad jį pirmosiose šventėse labiausiai nustebino ir tai, jog į Varėną žiūrėti spektaklių važiuoja iš Druskininkų, Alytaus, kitų miestų. A. Pociūno teigimu, ketinama metų bėgyje peržiūrėti spektaklius, kad į Varėnoje vyksiančias teatrų šventes atkeliautų patys įdomiausi spektakliai.

Jis sako, kad vertieji apdovanojimų jau beveik atrinkti, ir didelių ginčų su komisijos nariais nebuvo, nes nuomonės dėl nusipelniusiųjų beveik sutapo.

Viena iš šventės rengėjų, Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė sako, kad ši šventė tikrai verta Dalios Tamulevičiūtės kūrybos.

„Reikia pasidžiaugti, kad šiais metais šventė turtinga brandžiais spektakliais, ypatingai džiugu, kad keturi spektakliai buvo skirti vaikams, ateity jiems bus skiriamas dar didesnis dėmesys.  Šių metų šventėje vaidino daug puikių aktorių: Jūratė Onaitytė, Doloresa Kazragytė, Rolandas Kazlas, Darius Meškauskas ir kiti.  Jie gyrė Varėnos žiūrovus, kurie myli teatrą“.

Šventė tradiciškai prasidėjo rugsėjo 30-ąją, režisierės gimimo dieną,  jautria gaida nuskambėjusiu minėjimu Dalios Tamulevičiūtės gimtinėje Senojoje Varėnoje.

Apdovanotas 2016 m. Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkurso laimėtojas – Lietuvos rusų dramos teatras už aktoriaus Aleksandro Špilevojaus lietuvišką pjesę „Neišmoktos pamokos“. Pjesės eskizą peržiūrų metu pristatė LMTA studentai (kurso vadovas Jonas Vaitkus, pedagogė Airida Gintautaitė).

Tądien Varėnos kino ir parodų salėje buvo parodytas 2015 metų Dalios Tamulevičiūtės premijos laimėtojo – Klaipėdos jaunimo Pojūčių teatro – kamerinis  spektaklis „Akmuo. Vanduo.  Geluonis“.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė