Tarnyboje žuvusio pareigūno šeimos nariams paskirta 10 metų atlyginimo dydžio kompensacija (1)

lietuvos-policija_telsiai-policija-lt

Lietuvos policija | telsiai.policija.lt nuotr.

Baigtas tarnybinis patikrinimas dėl piniginės kompensacijos išmokėjimo tarnyboje žuvusiam Telšių apskr. vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui Liudui Šimkui. Žuvusio pareigūno šeimos nariams (žmonai, tėvams ir 2 vaikams) lygiomis dalimis bus išmokėta 102 614,40 eurų dydžio kompensacija.

Vidaus tarnybos statutas numato, kad kompensacija mokama tais atvejais, kai pareigūnas žūsta ar yra sužalojamas (susižaloja) tarnybinių pareigų vykdymo metu, jei tarnybinių pareigų vykdymas susijęs su padidėjusiu pavojumi pareigūnų gyvybei ar sveikatai, arba yra nužudomas, jo sveikata yra sutrikdoma dėl tarnybinių pareigų vykdymo ar pareigūno statuso. Įstatymas numato 120 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio kompensaciją pareigūno šeimai, kuri išmokama per vienerius metus nuo pareigūno mirties.

Policijos generalinio komisaro sprendimu, kompensacija bus išmokėta iki šių metų pabaigos.

Apibendrinus nelaimingo atsitikimo tyrimo metu surinktus faktinius duomenis, nustatyta, jog 2016 m. rugpjūčio 12 d. apie 18.10 val. Telšių aps. VPK Kelių policijos skyriaus kelių patrulių būrio vyriausiasis patrulis Liudas Šimkus sulaikant  asmenį sulaukė pasipriešinimo, ko pasekoje tarnybos metu, vykdant policijos pareigūno funkcijas buvo mirtinai sužalotas. Konstatuotina, jog pareigūno vykdomų tarnybinių pareigų atlikimas buvo susijęs su padidėjusiu pavojumi ar padidėjusia rizika jo gyvybei ar sveikatai. Tarp atliktų pareigų ir pareigūno mirties yra priežastinis ryšys.

Policijos departamentas lėšas perves Telšių apskr. vyriausiajam policijos komisariatui, o šis išmokės jas žuvusio pareigūno šeimos nariams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė