Rumšiškėse bus atidarytas Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymų centras (dienotvarkė) (1)

Aristavėlės dvaro rūmai | LLBM nuotr.

Aristavėlės dvaro rūmai | LLBM nuotr.

Spalio 27 d., ketvirtadienį, Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse visuomenei, kultūros, medinio paveldo specialistų bendruomenė atvers atstatytų XVIII a.  Aristavėlės dvaro rūmų duris. Šioje naujoje erdvėje rasis vietos ekspozicijai, atspindinčiai dvaro buities kultūros fragmentus, ir Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymų  centrui, kuris vykdys  įvairias tyrimo ir švietimo programas.

Renginio metu bus ne tik paskelbta apie Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymų  centro, kuriame jau darbuojasi du kultūros paveldo specialistai, veiklos pradžią, bet ir supažindinama su Aristavėlės dvaro rūmų tvarkybos iššūkiais ir sprendimais,  kuriuos aptars  muziejaus architektas Ruslanas Aranauskas. Muziejininkai Vingaudas Baltrušaitis ir Ina Dringelytė pristatys muziejaus fonduose saugomas dvaro baldų bei tekstilės kolekcijas.

Aristavėlės dvaro rūmai | LLBM nuotr.

Aristavėlės dvaro rūmai | LLBM nuotr.

Atidarymo metu Kauno styginių kvartetas (vadovas Saulius Bartulis) ne tik džiugins renginio dalyvius muzika, taip primindamas mums dar vieną svarbų dvarų kultūros aspektą, bet ir „išbandys“ naują koncertinę erdvę.

Renginio metu skirtas laikas diskusijai ir spaudos konferencijai suteiks progą dar kartą su Lietuvos kultūros ministerijos atstovais, kultūros paveldo specialistais, muziejininkais aptarti lūkesčius, uždavinius,  planus, siejamus su muziejuje naujai atgimusiais Aristavėlės dvaro rūmais.

Dienotvarkė:

 12.30   Renginio dalyvių registracija
13.00  Sveikinimo žodis ( V. Reipaitė)
13.15 Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centro atidarymas ir apžiūra.( dr. R. Bertašiūtė, R.Valantis)
13.40 Dvaro rūmų atstatymo iššūkiai ir sprendimai ( R. Aranauskas)
14.00 Dvaro baldų, tekstilės iš muziejaus fondų pristatymas (V.Baltrušaitis, I. Dringelytė)
14.30 Apvalaus stalo diskusija, spaudos konferencija
15.00 Muzikinė programa.
Laisvas bendravimas prie kavos puodelio.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė