Šalčininkiečiai kviečia į M.K. Oginskiui skirtą muzikinį renginį (7)

Mykolas Kleopas Oginskis. F. K. Fabro XIX a. pav. | wikipedia.org nuotr.

Mykolas Kleopas Oginskis. F. K. Fabro XIX a. pav. | wikipedia.org nuotr.

Spalio 30 d., 15 val. Šalčininkų kultūros centro Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose vyks teatralizuotas muzikinis renginys „Tėvynei skiriu turtus, darbus ir gyvenimą“, kuriame skambės Mykolo Kleopo Oginskio romansai ir kūriniai fortepijonui, jo laiškų, prisiminimų, autobiografijos, knygos „Atsiminimai“ ištraukos.

Scenarijaus autorė ir režisierė aktorė Virginija Kochanskytė. Fortepijonu gros Šviesė Čepliauskaitė, dainuos Giedrė Zeicaitė (sopranas).

Trys žavios moterys ilgisi talentingo menininko – skambina jo kūrinius, dainuojaromansus, kalbasi apie jo gyvenimą, kūrybą, pasakoja jo gyvenimo legendas, šmaikštauja – ar ne apie tai prirašyta daugybė XVIII – XIX a. romanų?..

Per kompozitoriaus muzikinę kūrybą, literatūrinį palikimą, jo gyvenimo įvykius skleidžiasi fantastiškai įdomi kunigaikščio gyvenimo kelionė – jo svajonės, meilė, troškimai, kovos, sunkūs išbandymai, dramatiški patyrimai, emigracijos skaudi patirtis, gyvenimo apmąstymai.

Menininkės sukuria ne tik ne romantišką M. K. Oginskio asmenybės portretą, bet ir atskleidžia tragiškas Abiejų Tautų Respublikos istorijos peripetijas. Beveik visi svarbiausi įvykiai, nulėmę mūsų valstybės likimą, įvyko kunigaikščio gyvenamuoju laiku ir jam tiesiogiai dalyvaujant.

Muzikologas Viktoras Gerulaitis, išklausęs šią programą, pasakė, kad kompozitoriaus romansai jam yra atradimas, liudijantis M. K. Oginskį turėjus neeilinių muziko gabumų, tad, būtent tokio talento žmogus ir galėjo sukurti genialųjį polonezą „Atsisveikinimas su Tėvyne“.

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

Bilieto kaina 7 Eur, Bilietus platina Jašiūnų dvaro sodybos rūmai ir Šalčininkų kultūros centras.

Renginį rėmia: Šalčininkų rajono savivaldybė, Lenkijos Respublikos senatas, Fondas „Pagalba lenkams rytuose“. Renginio žiniasklaidinis rėmėjas Alkas.lt.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė