Policijos pareigūnai Policijos departamentą apskundė tarptautinėms organizacijoms (0)

Policija | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Policija | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) kreipėsi į Tarpautinę darbo organizaciją (TDO) ir Europos profesinių sąjungų konfederaciją (ETUC) dėl Policijos departamento nevykdomų įsipareigojimų dėl nevykdomos kolektyvinės sutarties bei nutrūkusio socialinio dialogo. LTPF įsitikinusi – Policijos departamento vadovybė laužo ne tik savo, bet Lietuvos pasirašytus įsipareigojimus ir ignoruoja pareigūnus bei jų atstovus – profesines sąjungas.

LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės teigimu, ironiška, kad konstruktyvus PD bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis baigėsi tada, kai turėjo pereiti į naują lygmenį – pasirašius kolektyvinę sutartį. Į ETUC kreiptasi su prašymu inicijuoti kreipimąsį į Europos Komisiją. Į TDO kreiptasi todėl, kad Lietuva yra pasirašiusi įsipareigojimus dėl santykių su profesinėmis sąjungomis ir socialinės parterystės plėtojimo.

„Rašte, skirtame TDO ir ETUC, pažymime, jog du dešimtmečius Policijos departamentas ir profesinės sąjungos kūrė, plėtojo ir puoselėjo socialinę partnerystę. O 2014 m. pirmą kartą istorijoje pasiektas kolektyvinių derybų rezultatas – pasirašyta pirma kolektyvinė sutartis teisėsaugos institucijoje – Lietuvos policijos šakos kolektyvinė sutartis. Apmaudu, tačiau pasiektas policijos vadovybės ir profesinių sąjungų socialinės partnerystės pikas staigiai virto atvira konfrontacija. Tai įvyko po to, kai pasikeitė policijos vadovai”, – teigia L. Soščekienė.

Per dvejus kolektyvinės sutarties galiojimo metus iš 65 sutarties punktų daugiau kaip pusė (45) yra neįgyvendinti arba įgyvendinti nekokybiškai.

„Pasibaigus pirmosios kolektyvinės sutarties galiojimo laikui, 2016 m. liepos mėnesį profesinės sąjungos kreipėsi į policijos vadovybę, inicijuodamos naujas kolektyvines derybas dėl kolektyvinės sutarties, tačiau atėjo 2016 m. spalis, o klausimas tebėra atviras, derybos neprasidėjusios ir neaišku, ar išvis prasidės. Naujoji policijos vadovybė važiuoja buldozeriu per policininkų teises, vykdo refomas spjaudami į dokumentą, įpareigojantį elgtis kitaip. Deja, tai daro žmonės, kurių darbas yra prižiūrėti, kaip laikomasi įstatymų ir taisyklių”, – pažymėjo LTPF vadovė.

Darbą pradėję policijos vadovai ėmėsi skubių reformų, darbo organizavimo ir pareigūnų darbo sąlygų pakeitimų. Dėl pokyčių įgyvendinimo principų, sąlygų, galimų rizikos veiksnių, policijos pareigūnų kaip darbuotojų teisių ir interesų apsaugos, taip pat dėl įgyvendinimo metu iškylančių problemų tarp policijos vadovybės ir profesinių sąjungų nevyko ir nevyksta joks socialinis dialogas. Policijos departamentas priima vienašališkus sprendimus, nevyksta informavimo ir konsultavimo procedūros, Policijos departamentas ir policijos įstaigos net nebeatsako į siunčiamus raštus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė