Sukaktuvių proga premjeras sveikina etnomuzikologę Zitą Kelmickaitę (0)

Zita-Kelmickaite-valstietis-lt

Zita Kelmickaitė | valstietis.lt nuotr.

Spalio 19 d. LRT televizijos ir radijo laidų vedėja, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė švenčia savo gimtadienį. 65-osios gimimo dienos proga ji sulaukė sveikinimų ne tik iš gausaus būrio draugų, artimųjų ir bendradarbių, bet ir ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus.

Ministras pirmininkas Z. Kelmickaitei palinkėjo geros sveikatos, neišsenkamos energijos, naujų galimybių, svajonių, o svarbiausia – noro eiti pirmyn.

„Likimas neabejotinai Jus apdovanojo darbštumu ir talentu. Džiaugiuosi, kad juo dosniai dalijatės su kitais. Brandi akademinė veikla, išugdytas Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“, reikšmingas asmeninis indėlis į savaitraščio „Literatūra ir menas“ veiklą, Lietuvos dainų švenčių ir festivalių organizavimą yra nepamirštami ir verti pagarbos. Jūsų straipsniai apie muzikinės kultūros palikimą ir šiuolaikinę lietuvių muziką, nesuskaičiuojamų ekspedicijų metu surinkta medžiaga – tai neįkainojamas turtas, gražiai papildantis mūsų kultūros lobynus“, – sakoma Vyriausybės vadovo sveikinime.

Zita Kelmickaitė (g. 1951 m. spalio 19 d. Klaipėdoje) – etnomuzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, Lietuvos kultūros ir Vilniaus miesto savivaldybės politinė, LMTA docentė bei visuomenės veikėja.

Z.Kelmickaitė baigė Lietuvos valstybinę konservatorijos J. Gaudrimo klasę, 1983 m. – Leningrado Teatro, muzikos ir kinematografijos instituto aspirantūrą, I. Zemcovskio klasę, muzikologė.

1975–1976 m. Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetų, nuo 1978 m. Lietuvos valstybinės konservatorijos (nuo 1992 m. Lietuvos muzikos akademija, nuo 2004 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademija) dėstytoja, nuo 1992 m. docentė.

1976–1978 m. savaitraščio „Literatūra ir menas“ muzikos skyriaus redaktorė. Nuo 1974 m. Lietuvos radijo muzikos laidų, 1995–2000 m. katalikų radijo programos „Mažoji studija“ laidos „Muzikos menas“ rengėja. 2003–2004 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikos fondo pirmininkė. Nuo 1980 m. kūrė televizijos muzikos laidas, scenarijus televizijos filmams.

Nuo 1977 m. Vilniaus universitete folkloro ansamblio „Ratilio“ vadovė, su juo parengė koncertinių programų. Festivalių „Skamba skamba kankliai“,1987 m. ir 1993 m. – „Baltica“, „Smithsonian folklife festival“ Vašingtone (JAV), Baltijos kultūros dienos (Švedija) Lietuvos programos meno vadovė.

Z.Kelmickaitė rašo straipsnius apie muzikinės kultūros palikimą, šiuolaikinę lietuvių muziką.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė