Lietuvos liaudies buities muziejus 50-mečio proga surengė konferenciją (nuotraukos) (0)

Konferencija „Muziejus po atviru dangumi: perspektyvos“ | LLBM nuotr.

Konferencija „Muziejus po atviru dangumi: perspektyvos“ | LLBM nuotr.

2016 metais Lietuvos liaudies buities muziejus (LLBM) mini įkūrimo 50-metį. Spalio 14 dieną šiai progai surengta konferencija „Muziejus po atviru dangumi: perspektyvos“. Konferenciją atidarė muziejaus direktorė Violeta Reipaitė, po kurios, Vytautas Stanikūnas, pirmasis muziejaus direktorius, pristatė savo knygą „Lietuvos kaimo trobesiai“.

Su jubiliejumi atvyko pasveikinti Lietuvos Kultūros viceministras Romas Jarockis, Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys, Rumšiškių seniūnė Eugenija Genevičienė ir kiti.

Konferencijoje pranešimus skaitė trys svečiai iš užsienio. Istorinių pastatų medinių konstrukcijų specialistas Duglas C. Ridas (Douglass C. Reed) iš JAV kalbėjo apie muziejų Europos muziejų po atviru dangumi kontekste, lygino jį su kitais aplankytais muziejais bei pasidalino savo asmenine patirtimi dirbant muziejų srityje JAV. Taip pat pažymėjo, kad Lietuvos liaudies buities muziejaus kūrėjai puikiai apgalvojo teritorijos išplanavimą – toks išdėstymas bei išlaikytas masteliškumas perteikia realistinį vaizdą.

Švedijos Jamtli muziejaus direktorius bei Europos muziejų po atviru dangumi asociacijos viceprezidentas Henrikas Zipsane (Henrik Zipsane) savo pranešime pabrėžė, jog muziejus yra ne tik pastatai ir darbuotojai, tačiau būtina prisiminti ir kitus biologinius išteklius – gyvūnus. Kaip pavyzdį pateikė Skanseno muziejų Stokholme su zoologijos sodu, kuris reprezentuoja Švediją ir sulaukia 1,3 milijono lankytojų per metus.

Pranešėja Elo Lutsep (Elo Lutsepp), Kaimo architektūros centro vedėja, iš Estijos etnografinio muziejaus pasakojo apie muziejaus inovatorišką veiklą. Ji teigė, kad muziejus turi „išeiti“  iš savo ribų ir skleisti žinią apie save įvairiausiomis formomis. Pasak jos, labai svarbu tinkamai suformuoti žinutę, kuri ne tik būtų naudinga turinio atžvilgiu, bet kartu ir išlikti paslaptinga, pritraukianti atvykti į muziejų ir viską pamatyti.

Po pranešimų vyko diskusija apie muziejaus veiklos prioritetus, ateities perspektyvas ir kt. Konferencijai vadovavo žurnalistas Virginijus Savukynas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė