Kariškiai kviečia teikti siūlymus „Lietuvos karžygio“ apdovanojimui (1)

 Skulptoriaus Romo Kvinto sukurta bronzinė Lietuvos karžygio statulėlė | kam.lt, A. Pliadžio nuotr.

Skulptoriaus Romo Kvinto sukurta bronzinė Lietuvos karžygio statulėlė | kam.lt, A. Pliadžio nuotr.

Lietuvos kariuomenė kviečia visuomenines organizacijas, kultūros, savivaldos ir kitas įstaigas, dalyvaujančias bendruose su kariuomene projektuose, taip pat pavienius civilius asmenis teikti siūlymus „Lietuvos karžygio“ apdovanojimui.

„Šis, prieš devynerius metus įsteigtas, apdovanojimas tapo gražiu kariuomenės papročiu pagerbti žmones, išsiskiriančius savo dvasinėmis ir dorovinėmis nuostatomis, savo gyvenimu ar tam tikrais poelgiais, rodančiais išskirtinę – karžygio dvasią. Labai tikiuosi, kad ir šiais metais visuomenė atsilieps į mūsų kvietimą ir vertintojams pateiks daug kilnių ir gražių istorijų“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Pasak vado, šis konkursas liudija, kad Lietuvos kariuomenėje nestinga karių, kurie ne tik žino kariuomenės vertybes, bet ir jomis gyvena.

Šio renginio tikslas – pagerbti šaliai tarnaujančius žmones, kuriems turime už ką padėkoti, taip pat apdovanoti už jų kilnius darbus, begalinį pasiaukojimą ir drąsą, keičiantį mūsų gyvenimą.

Pateiktas istorijas vertins komisija, kuri atsižvelgs į nesavanaudiškumo ir valios išraišką, ryžto ir pasiaukojimo kriterijus. Konkurse, kuris jau tapo gražiu papročiu, gali dalyvauti krašto apsaugos sistemos įstaigų ir jų padalinių kariai, valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, taip pat jų šeimų nariai ar kiti asmenys, prisidedantys prie šalies gynybos stiprinimo, kurie savo poelgiais rodo deramą pavyzdį visuomenei.

Pagrindiniam „Lietuvos karžygio“ apdovanojimo laimėtojui karžygysbus įteikta iš bronzos išlieta 30 cm aukščio kario su Gediminaičių stulpais statulėlė. Ją pagal istorikų ir karybos entuziastų atkurtą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo epochos kario atvaizdą, ekipuotę ir ginklus, sukūrė skulptorius Romas Kvintas.

Metų „Lietuvos karžygio“ apdovanojimus ketinama įteikti šių metų lapkričio 25 dieną.

Istorijų aprašymus galima siųsti iki šių metų spalio 28 dienos el. paštu laimis.bratikas@mil.lt, faksu (8 5) 278 5032 arba laišku (adresu Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyrius, Šv. Ignoto g. 8, LT-01120 Vilnius), telefonas pasiteirauti – (8 5) 278 5055.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė